נתניהו לטראמפ: "בפעם הראשונה בחיי אני רואה סיכוי אמתי לשינוי", טראמפ: "קשה, אבל ניתן להשגה" - 0404
+
נתניהו לטראמפ: "בפעם הראשונה בחיי אני רואה סיכוי אמתי לשינוי", טראמפ: "קשה, אבל ניתן להשגה" ליאור מור

נתניהו לטראמפ: "בפעם הראשונה בחיי אני רואה סיכוי אמתי לשינוי", טראמפ: "קשה, אבל ניתן להשגה"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורעייתו מלניה נפגשו הערב (ב') במעון ראש הממשלה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. הזוג נתניהו ערך לזוג טראמפ סיור במעון, תוך הצגת פריטים שנמצאו בעבר בירושלים והעידו על שייכות העם היהודי למקום לפני אלפי שנים.

נתניהו אמר לטראמפ כי לראשונה בחייו הוא רואה סיכוי אמתי לשלום עם הערבים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "נשיא ארה"ב, דונלד, אני ושרה ממש מתרגשים לקבל אותך ואת מלניה בירושלים – הבירה המאוחדת של ישראל. תמיד טוב לראות אותך. מלניה, את מתקבלת כאן בברכה. כבוד לנו לארח אותך בביתנו. אנו מגנים על האתרים הנוצרים כפי שאף אדם לא עשה מעולם. אנחנו מגנים על אתרים מוסלמים ויהודים ומחויבים לכולם.

אני מעריך את ביקורך בכותל המערבי. אתה הנשיא הראשון שעשה זאת. אפשר לדבר על כלכלה ועל דברים אחרים, אני חושב שאנו מצטטים אחד את השני ומבינים אחד את השני, אבל אני רוצה להודות לך היום על הבטחתך לביטחונה של ישראל. אין ספק בלבי שכאשר נעבור יחדיו, אתה ואני, הברית בין המדינות תהיה חזקה עוד יותר. אנו מעריכים את שינוי המדיניות של ארה"ב כלפי איראן.

אני רוצה לעבוד בקרבה יחד איתך למען האתגרים במזרח התיכון. נוכל לחבל בשאיפתה של איראן לנשק גרעיני. הסכנות המשותפות הופכות אויבים לשותפים. הדברים לא יהיו קלים, אבל בפעם הראשונה בחיי אני רואה סיכוי אמיתי לשינוי", אמר נתניהו.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ: "הגעתם אלינו לבית הלבן לאחד מהביקורים הראשונים וכעת אתם מכניסים אותנו לביתכם בטיול הראשון כנשיא ארה"ב. זו ארץ מלאה ביופי וברוחו של האל. נהניתי מהנדיבות שלכם, מהאנשים שלכם, כי בסופו של דבר מדובר באנשים. המילים לא יוכלו להביע את עומק החוויה שעברנו. היום אנו מחזקים שוב את הברית והחברות בין ארה"ב לישראל. אנו רוצים שיהיה שלום בישראל. אנחנו יותר מחברים, אנחנו בני ברית גדולים ואנחנו צריכים לנצל יחד הזדמנויות. זה יוכל להתרחש כעת, כמו שמעולם לא היה".

על שיחות ומו"מ עם הערבים אמר טראמפ כי "שלום בין ישראל לפלסטינים קשה להשגה, אבל אפשר להגיע לשם".

ליאור מור

ליאור מור

ליאור מור

ליאור מור

ליאור מור

ליאור מור

טראמפ ונתניהו זוגות הזוגות טראמפ ונתניהו