תלמידי כיתות ד' ציינו את יום ירושלים בחידון בהשתתפות ראש העיר - 0404
+
תלמידי כיתות ד' ציינו את יום ירושלים בחידון בהשתתפות ראש העיר

תלמידי כיתות ד' ציינו את יום ירושלים בחידון בהשתתפות ראש העיר

השבוע התקיים באודיטוריום העירוני חידון ירושלים וירטואלי לכל תלמידי כיתות ד' מכל בתי הספר בעיר. החידון התקיים בשיתוף מדרשת אורנים ומיזם "סיסמה לכל תלמיד" ובהשתתפות ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ.

השנה ציינו מוסדות החינוך 50 שנה לאיחוד ירושלים ולכן שנת תשע"ז הוכרזה ע"י משרד החינוך כשנת ירושלים במסגרתה לומדים התלמידים לאורך כל השנה על תולדות העיר, החל מראשיתה ועד ימינו. החידון מסכם הלכה למעשה את הלימודים, כאשר אחת המטרות המרכזיות שלו היא לעודד את ההתעניינות והעיון של בני הנוער היהודי בעיר ירושלים כבסיס התרבותי של עם ישראל ולהופכו לחלק מתהליך שיוביל ויניע את הלימוד במערכת החינוך.

ברחבת האודיטוריום הציגו התלמידים לראש העיר ולנציגי "סיסמה לכל תלמיד" את משימות החקר שלהם בנושא ירושלים וכן תערוכת מיצגים דיגיטליים שכל בית ספר הכין. 

במקום הראשון זכו נציגי ביה"ס "פינסקר" עם מירב הנקודות. שלושת המקומות הראשונים זכו בספר מהודר על ירושלים ובתעודת הצטיינות שהוענקה להם ע"י ראש העיר, יעקב פרץ, מנהל מחלקת החינוך, יעקב טאוב, מנהלת אגף חינוך במדרשת אורנים, אילנה אבו גולן, מנחת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" בקרית אתא, לנא נקרה ומנכ"לית המיזם, מגי אסייג אשר בירכה את התלמידים וציינה בנאומה כי: "אין זה מובן מאליו שלרשות עירונית יש ראש העיר שמבין ומאמין בחינוך ומוכן להשקיע את מירב המשאבים למען ילדי העיר."

ראש העיר בירך את המשתתפים ואמר כי: חידון באתא"בתחרות זו, הפרס האמיתי אינו הזכייה בחידון, כי אם החיבור שלכם לעיר שחוברה לה יחדיו. אני מקווה כי בסיום לימודיכם תסיירו בירושלים עם ארגז הכלים שרכשתם ותתוודעו לפסיפס הייחודי של בירת ישראל בעבר, בהווה ובעתיד".