טראמפ: "לאיראן אסור להחזיק נשק גרעיני - הדבר חייב להפסק מייד" - 0404
+
טראמפ: "לאיראן אסור להחזיק נשק גרעיני – הדבר חייב להפסק מייד" עמוס בן גרשום לע"מ

טראמפ: "לאיראן אסור להחזיק נשק גרעיני – הדבר חייב להפסק מייד"

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שלח מסר ברור לאיראן ואמר כי לא יאפשר לה להחזיק בנשק גרעיני וכי הדבר חייב להפסק מיידית. את הדברים אמר טראמפ לאחר פגישתו עם הנשיא ריבלין.

טראמפ: "לכבוד לי להיות בישראל – ארצו של העם היהודי והארץ הקדושה. תודה שפתחתם לנו את הדלת לארץ המדהימה שלכם. המפעל שעשיתם כאן – לא היה כמותו לפני כן. באתי לחדש את הקשר בין ישראל לארה"ב. אנו חברים שנים רבות, בני ברית ותמיד עומדים ביחד. הרקע הזה קורא לנו לחזק את הקשר בפני איומים משותפים כמו דאעש ואיראן שממנת טרור ברחבי העולם. יחד אנו יכולים לפעול על מנת להציל הרבה חיים כאן בישראל וברחבי העולם. ארה"ב וישראל אומרות בקול אחד שעל איראן אסור להיות לעולם בעלת נשק גרעיני. הדבר חייב להפסד מייד. בנושאים אלה יש קונצנזוס חזק בעולם. קבלתי עידוד מהשיחות שלי עם מנהגי ערב הסעודית. המלך סלמן ישמח לראות שלום בין ישראל לפלטסינים. אני רוצה להודות לך ולראש הממשלה על המחויבות שלכם להשיג שלום בין ישראל לפלסטינים. אני מצפה לדיונים בנושא תהליך השלום עם עבאס".

ריבלין: "אני מעריך את ההזדמנות ללמוד אודות מחשבותיך וחזונך. הקשר האמיץ בינינו יפתח בפני מדינת ישראל והאזור כולו אפשרויות חדשות. אנחנו שמחים לראות שאמריקה חזרה לאזור – אמריקה חזרה שוב. סימנת את תבוסת דאעש כאחת המשימות העליונות. ישראל תעשה את הכל כדי לסייע לך במשימה הזאת. ישראל מעריכה את המנהיגות האמריקאית תחתיך".