תאגיד המים "מי רקת טבריה" ישקיע 52 מיליון שקלים בשנת 2019 - 0404
+
תאגיד המים "מי רקת טבריה" ישקיע 52 מיליון שקלים בשנת 2019

תאגיד המים "מי רקת טבריה" ישקיע 52 מיליון שקלים בשנת 2019

בתאגיד המים והביוב "מי רקת טבריה בע"מ" ערכו השבוע ישיבת סוף שנה חגיגית והציגו במהלכה את התקציב לשנת 2019. בישיבה החגיגית נכחו ראש העיר ויו"ר האסיפה הכללית של התאגיד רון קובי, מנכ"ל התאגיד שאול דוד, מנכ"ל החברה הכלכלית ישראל ענתבי, חברי הדירקטוריון, נציגי היישובים השותפים, היועצים המקצועיים ועובדי התאגיד.

בפתח הישיבה, נשא ראש העיר קובי דברי ברכה, הודה לעובדי התאגיד על ההשקעה הרבה לטובת תושבי התאגיד בשנה החולפת והציג בפני המשתתפים את הפרויקטים העתידיים להתממש בטבריה בשנים הקרובות הדורשים סנכרון מוחלט ומשתלבים בפעילות התאגיד. בהמשך הוצג סיכום ראשוני של פעילות התאגיד בשנת 2018 שכללה פרויקטים רבים ברחבי העיר וביניהם הקמת תשתיות מים וביוב לשכונות החדשות, שדרוג והחלפת קווי מים וביוב חדשים בשכונות הוותיקות וביישובי התאגיד, סיום בניית תחנת שאיבה לביוב במקטע החוף מגדל, השלמת מתקן קדם טיפול, טיפול שלישוני ומאגר חירום במתקן לטיהור שפכים ביתניה, בניית בריכת אגירה למים במכון 4א' ברח' בר כוכבא, שדרוג מערך הבקרה ופעולות רבות נוספות בתחום הארגון , הנהלים והתפעול. 

לאחר מכן, חשפו אנשי המקצוע של התאגיד את הצעת התקציב ותכנית העבודה לקראת שנת 2019. המהנדס רועי מזרחי סקר את הפרויקטים העתידיים ואת האספקטים התפעוליים לרבות שימוש בטכנולוגיות חדשות בתחום המים והביוב, מנהל שירות הלקוחות אפרים קורס, הציג את השירותים החדשים במוקדי שירות הלקוחות ואת הפעילות הנרחבת לשדרוג מערך השירות, וכן את היערכות התאגיד בתחום אבטחת מידע וסייבר, חשבת התאגיד מורן פיניאן הציגה את הצעת התקציב לשנת 2019 וחשפה בפני משתתפי הישיבה את ההשקעה העתידית הרחבה. יש לציין כי תכנית העבודה כוללת השקעות רבות בפיתוח תשתיות מים וביוב חדשות לצד שדרוג קווי מים וביוב קיימים, הקמת תחנות שאיבה לביוב, הקמת בריכות אגירה חדשות ועוד. 

מנכ"ל התאגיד, שאול דוד, סיכם את הישיבה ואמר: "בשנה החולפת הצלחנו ליישם בצורה טובה מאוד את מרבית היעדים שהצבנו לעצמנו. אני מודה לראש העיר, חברי הדירקטוריון וכל עובדי התאגיד על ההשקעה המאומצת לאורך השנה. במקביל, הגשנו השבוע את תקציב ההשקעות ותכנית העבודה לשנת 2019 הכוללים השקעות בפרויקטים בסכום של כ-52 מיליון שקלים. אנו עומדים בפני שנה מאתגרת ביותר, בה נידרש להוציא לפועל פרויקטים רבים בלוח זמנים קצר יחסית, מהיכרותי את יכולות התאגיד ועובדיו, אני סמוך ובטוח שנצליח לעמוד בהם בצורה יוצאת מן הכלל".