טראמפ: "הזדמנות אדירה לשלום - אוהבים את ישראל". נתניהו: "מקווה שיום יבוא ונוכל לטוס לריאד" - 0404
+
טראמפ: "הזדמנות אדירה לשלום – אוהבים את ישראל". נתניהו: "מקווה שיום יבוא ונוכל לטוס לריאד"

טראמפ: "הזדמנות אדירה לשלום – אוהבים את ישראל". נתניהו: "מקווה שיום יבוא ונוכל לטוס לריאד"

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, התקבל בחום ואהבה גדולה בנמל התעופה בן גוריון. טראמפ, הבהיר שוב עד כמה גדולה אהבתו לישראל והזכיר את הברית בין ארה"ב לישראל.

טראמפ פתח ב"שלום" בעברית: "זה נפלא להיות כאן בישראל. אני אסיר תודה מעומק הלב על ההזמנה שלכם. לכבוד הוא לי להיות אתכם. אני מגיע לארץ קדושה על מנת לאשר מחדש את הקשר בין ארה"ב לבין מדינת ישראל.

מדינה עשירה כל כך בהיסטוריה. אומה אמידה, משגשגת ואומה שעומדת מאחורי המחויבות שלא לאפשר טרור ואת הזוועות של המאה הקודמת. אנו נמצאים יחד ומחוייבים לבנות עתיד שילדנו יגדלו חזקים וחופשיים מטרור ואלימות.

במהלך המסע שלי בימים האחרונים מצאתי תקווה חדשה. פגשתי את מנהיגי העולם הערבי. בביקור הזה הגענו להסכם היסטורי לפיו נמשיך להאבק יחד נגד טרור. אנו עומדים בפני הזדמנות אדירה ליצור מצב של שלום ויציבות וליצור שלום ושגשוש. נוכל לעשות זאת רק עם נעבוד יחד. אנחנו אוהבים ומכבדים את ישראל ואני שולח לאנשים שלכם דרישת שלום חמה מכל האנשים בארה"ב. אנחנו אתכם. אלוקים יברך אתכם".

בנימין נתניהו: "ברוכים הבאים לישראל. הביקור שלך כאן, הוא באמת היסטורי. מעולם לפני כן, מאז ההגעה הראשונה של נשיא אמריקני לא היה ביקור כזה. נשאת אתמול נאום משמעותי. קראת לכל המדינות לסלק את הטרור. קראת לתרבות האנושית לעמוד בפני הברבריות. במשך 69 שנים ישראל עשתה בדיוק את זה. לחמנו בטרור… הגנו על כל הדתות – מוסלמים, נוצרים, כולם. כאן בישראל אנחנו גאים בכך שיש לנו קהילה נוצרית גדולה. ישראל מחויבת לאותו שלום שהבעת אתמול. כבר עשינו שלום עם מצרים וירדן ואנו מאחלים לשלם גם עם הפלסטינים. זה עתה טסת מריאד לתל אביב. אני מקווה שיבוא יום וראש הממשלה בישראל יוכל להמריא מישראל לריאד. מצפה לעבוד איתך כדי לקדם את השלום".

טראמפ וביבי