נותנת פייט לתל אביב: דירות יוקרה החל מ- 1.5 מיליון שקל בבאר שבע - 0404
+
נותנת פייט לתל אביב: דירות יוקרה החל מ- 1.5 מיליון שקל בבאר שבע וויופוינט

נותנת פייט לתל אביב: דירות יוקרה החל מ- 1.5 מיליון שקל בבאר שבע

 

רוכשי דירות היוקרה בישראל אמנם עדיין מחזיקים מתל אביב כעיר המבוקשת ביותר בישראל לדירות יוקרה, אך הנתונים בשנים האחרונות מראים כי קיים ביקוש לא קטן לדירות יוקרה מחוץ לעיר. ישנם יותר ויותר פרויקטי יוקרה המוקמים מחוץ לתל אביב, החל מיישובים הממוקמים על קו החוף כמו נתניה ועד יישובים מרוחקים יותר כמו באר שבע ואילת.

לדברי רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק נדל"ן "תמיד היה ביקוש ליוקרה גם ביישובים מחוץ לתל אביב. בכל עיר יש את האוכלוסייה האמידה המקומית. אפשר לקורא לה סוג של אליטה. מדובר באנשים המעוניינים להמשיך להתגורר באותה עיר ותל אביב לצורך העניין פחות מעניינת אותם. האליטה הזאת שבעבר למשל רכשה בעיקר צמודי קרקע מחפשת היום את פרויקטי היוקרה בעיר.

"בנוסף על כך בשנים האחרונות הביקוש לדירות בפרויקטי יוקרה גובר מצד משפרי ומצמצמי דיור. הם חשופים לטרנדים  גלובליים וכתבות בנושא עיצוב ומעוניינים לגור בדירה כמו בקטלוג יוקרה. מדובר בפרויקטים שברמת הסטנדרט לא נופלים מכל פרויקט יוקרה בתל אביב. אבל הם כמובן זולים יותר בגלל שעלות הקרקע זולה יותר מגוש דן". לדברי כהן, ההבדלים בין דירת יוקרה בבאר שבע למשל לתל אביב יכול להגיע למאות אלפי ואפילו מיליוני שקלים".

יורם אביסרור, סמנכ"ל שיווק של חברת אביסרור משה ובניו המקימה בבאר שבע את פרויקט היוקרה גרנד אבסירור בשדרות טוביהו בעיר ציין כי "יש ביקוש בעיר לדירות מיוחדות ויוקרתיות יותר ממה שהיינו מורגלים לראות בבאר שבע. אנו מרגישים את זה בפרויקט גרנד אביסרור הנחשב פרויקט יוקרה. אם עד לפני חמש שנים הבניה לגובה התמקדה במרכז הארץ, הרי שניתן לראות יותר ויותר בניה לגובה גם בפריפריה. מגורים במגדלים נחשבים ליוקרתיים יותר ומושכים אוכלוסייה חזקה, ואכן קהל הקונים בפרויקט הינו אוכלוסייה בחתך סוציו אקונומי גבוה.

בפרויקט ניתן למצוא פסיליטיז האופיינים לשוק היוקרה כמו ספא, חדר כושר ובית כנסת במבנה נפרד וייעודי שישרתו רק את תושבי הקומפלקס. מעבר לכך הפרויקט נבנה בשכונת ט' המבוקשת ביותר בבאר שבע וגם הקרבה לגרנד קניון – לחנויות ולבתי הקפה מעניקה לתושבים איכות חיים".

מנתוני חברת אביסרור עולה כי 60% מרוכשי הדירות בפרויקט הם משפרי דיור וכי בשלב א' בפרויקט נותרו לשיווק דירות בקומות הגבוהות, כשמחיר דירת 4 חדרים בקומה 11 בפרויקט עולה החל מ-  1.475 מיליון שקל. בקרוב מאוד צפויה החברה לפתוח לשיווק את הבניין השלישי בפרויקט.

לדברי אביסרור "אל הפרויקט מגיעים רוכשים מכל הסוגים – אם זה משפרי דיור שרוצים להתגורר בדירה גדולה יותר, אם זה מצמצמי דיור שמבקשים לעזוב את הבית הפרטי הגדול ולעבור לדירה מפנקת במגדל ואם זה זוגות צעירים שבוחרים בפרויקט בשל ייחודיותו ומיקומו המרכזי. מאחר והפרויקט נותן מענה לכל זוגי הרוכשים, זאת הסיבה לקצב המכירות המהיר".