יכפיל את שטחו: פארק תעשיות צבאים צפוי לגדול ב- 1000 דונם - 0404
+
יכפיל את שטחו: פארק תעשיות צבאים צפוי לגדול ב- 1000 דונם עיריית בית שאן

יכפיל את שטחו: פארק תעשיות צבאים צפוי לגדול ב- 1000 דונם

פארק תעשיות צבאים מצוי בעיצומה של תנופת פיתוח מואצת, חסרת תקדים: בפגישה משותפת  שקיימו ראשיהן של שתי הרשויות, שהתקיימה בשבוע שעבר בירושלים, השתתפו  עזרא שמיר, מנהל השיווק והפיתוח בפארק צבאים, ואנשי משרד הכלכלה. בפגישה הוחלט להקים צוות שיבחן את האפשרויות לתכנון תב"ע בדרך המהירה להפשרת הקרקע בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל והסבת השטח המיועד להרחבה לצורכי תעשייה.

ראש עיריית בית שאן, רפאל  בן שטרית, אמר כי מדובר בפגישה חשובה מאד, שבה הוגשה דרישה להרחיב ולהגדיל משמעותית את שטח אזור התעשייה פארק צבאים וזאת, "כדי שנוכל להדביק את הביקושים האדירים להקמת מפעלים של יזמים ותעשיינים". בן שטרית אמר כי עד עתה אושרה הקמתם של 35 מפעלים ובהם, בין השאר: מפעל לייצור ציוד חקלאי שיעסיק 120 עובדים, מפעל לייצור גלאי נפח ודופלרים שיעסיק 100 עובדים, מפעל לייצור אריזות שונות שיעסיק 40 עובדים, מפעל תעשיה לייצור חומרים לבנייה יעסיק 25 עובדים, מפעל לייצור כלים לחדרי ניתוח יעסיק 20 עובדים, מפעל לייצור מבנים ומשחקים שיעסיק  30 עובדים, מפעל להזרקת פלסטיק שיעסיק 150 עובדים ועוד שורה ארוכה של מפעלים הנמצאים בהליכי איכלוס לפארק צבאים. בן שטרית אמר כי על פי הסיכום, משרד הכלכלה יפעל לזירוז תהליכי הטיפול ומתן אישורים והמלצות לרמ"י, עבור אותם יזמים שנמצאים בתהליכי הקליטה בפארק צבאים.

לדברי עזרא שמיר, מנהל פיתוח ושיווק פארק התעשייה צבאים, באחרונה הושלמו בהצלחה שיווק כל השטחים המיועדים לתעשייה, המשתרע על שטח של כ- 850 דונם ובקרוב ייצאו מכרזים לכ – 40 דונם לייעוד מסחרי וציבורי.  שמיר ציין, כי הכפלת שטחי אזור התעשייה מתחייבת בשל הביקושים הגדולים. הן של יזמים חדשים והן בקשות מצד מפעלים קיימים להתרחב, אומר עזרא שמיר.

"פיתוח התשתיות המואץ במרחב האזורי, הפעלת רכבת העמק והנגישות המהירה למרכז הארץ, לצד הטבות ייעודיות וייחודיות ופעילות המואצת של הנהלת הפארק  ושל וראשי הרשויות הביאה להשלמת שיווק הקרקעות כבר בתחילת2017 . בשנים הקרובות ייפתחו כ 50 עסקים חדשים בפארק שיביאו עימם תעסוקה ורווחה כלכלית והכנסות לרשויות מארנונה", מסר שמיר.

יצוין, שתהליך קליטה של מפעל מרגע אישורו ועד פתיחת שעריו לייצור הוא תהליך הנמשך בממוצע בין שנתיים לשלוש. על פי המתוכנן, ב- 2019 צפויים רוב המפעלים הנמצאים כיום בשלבי קליטה להיות מאוכלסים בפארק.

בן שטרית, יצא מהפגישה מעודד ונוכח הקיפאון ששרר בפארק בשנים האחרונות, מדובר כעת בפריצת דרך אמיתית: "פתיחתם בעתיד הנראה לעין של עשרות מפעלים היא בשורה שאי אפשר להפריז בחשיבותה מכל היבט שהוא: תעסוקתי, חברתי, כלכלי. אעמוד בשמחה למבחן התוצאה ואני משוכנע שהציפיות יתממשו ברובן משום שפארק שלוחת צבאים הופך להיות, הלכה למעשה מנוע ומנוף צמיחה מספר אחת באזור ובבית שאן בפרט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com