בניגוד למגמה ברחבי הארץ: גידול של 25% במכירת דירות במעלות - 0404
+
בניגוד למגמה ברחבי הארץ: גידול של 25% במכירת דירות במעלות שלמה שרביט

בניגוד למגמה ברחבי הארץ: גידול של 25% במכירת דירות במעלות

מתוך נתוני הכלכלן הראשי במשרד האוצר ורשות המסים עולה כי בניגוד למגמה של ירידה משמעותית במכירת דירות בישראל והצטננות של הביקושים, בשוק הנדל"ן המקומי, בעיר מעלות, חלה עלייה משמעותית של כ-25% בביקושים ובמכירת דירות בעיר. ראש עיריית מעלות, שלמה בוחבוט: "יותר ויותר זוגות צעירים ומשקיעי נדל"ן מבינים שמעלות תרשיחא היא מקום מצוין גם למגורים וגם להשקעה".

בעוד שבחלק גדול מיישובי ישראל, ובפרט ביישובים הגדולים, נרשמת ירידה חדה בקניית דירות, יישובים אחרים דווקא זוכים להתעניינות מצד רוכשי נדל"ן וזוגות צעירים שמחפשים אפיק השקעה ומגורים איכותי. אחד מהם הוא מעלות, שרק בשנה האחרונה נעשו בה כ-250 עסקאות לעומת 203 עסקאות בשנת 2015, דבר המהווה גידול של 25% בהיקף העסקאות, זאת על פי נתוני רשות המסים.

מגמה זו צפויה להימשך, הואיל ומה-01.01.17 בוצעו מעל ל-200 עסקאות, עוד לפני שהגענו למחצית השנה. אחד מהגורמים שצפויים לעורר אף יותר את היקף העסקאות והדירות הוא השלמת הרישום לפרויקט 'מחיר למשתכן' בעיר שצפוי להביא לעיר כ-80 זוגות צעירים נוספים ובתוך כך להרחיב את היקף העסקאות אף יותר. 

על פי הערכות של בכירים בתחום הנדל"ן, פרויקטים נוספים של מחיר למשתכן, שיפתחו להרשמה בעיר בחודשים הקרובים, צפויים להקפיץ את היקף העסקאות ב-100% לעומת שנת 2015.

ראש עיריית מעלות, שלמה בוחבוט אמר בנושא כי "קצב הבנייה והפיתוח המשמעותי בעיר בשנים האחרונות, לצד ההתקדמות בפיתוח אגם מונפורט שצפוי להפוך לאחד ממוקדי התיירות הגדולים של הגליל, הופכים את העיר ליעד אטרקטיבי להשקעה ולמגורים כאחד. אנו מאמינים שהמשך הפיתוח של העיר יביא להגדלה ניכרת של הביקושים למגורים בעיר גם בשנים הבאות".