בעיריית טבריה הוצגה תוכנית רב שנתית לניקיון שטחים פתוחים וחופים - 0404
בעיריית טבריה הוצגה תוכנית רב שנתית לניקיון שטחים פתוחים וחופים דוברות עיריית טבריה

בעיריית טבריה הוצגה תוכנית רב שנתית לניקיון שטחים פתוחים וחופים

בעיריית טבריה קיימו השבוע ישיבת היערכות מיוחדת לקראת תחילתה של השנה ובמהלכה הוצגה תוכנית רב שנתית בנושא ניקיון העיר בשטחים הפתוחים ובאזור החופים.

בישיבה נטלו חלק: מנכ"ל העירייה עופר אזרד, מנהלי אגפים בעירייה, ארצי מרדכי מנהל אגף השפ"ע, שמעון פיניאן סגן מנהל האגף, עובדי מחלקת התברואה, מנהל החופים העירוני, מנהלת המוקד העירוני, הפיקוח והשיטור העירוני, נציגי חברת פינוי האשפה "יראב" ונציגי חברת רג"א.

בתחילת הישיבה עדכן מנכ"ל העירייה כי נחתם הסכם הפעלה חדש אל מול חברת רג"א לשלוש השנים הקרובות. בבסיס התוכנית תחולק העיר למעשה לחמישה רובעים עם הגדרת מנהל ואמצעים לכל רובע בחלוקה הבאה: רובע מס' 1 יתפרס על אזור טבריה עלית באחריות מנהל הרובע זוהר אליהו, רובע מס' 2 יוגדר כאזור המורדות ונוף כינורות בניהולו של גיורא גבאי, רובע מס' 3 חולש על כל אזור עיריית טבריה והרחובות הסמוכים בניהולו של חיים קקון, רובע מספר 4 יעבור בגבולות פנים העיר התחתית, אזורי התיירות והמסחר והתעשייה הקלה בניהולם של שלמה ועקנין ושלמה בן שמעון ולבסוף הרובע החמישי יהיה אזור החופים בתחומה של טבריה בניהולו של מנהל החופים העירוני אשר אלמלם.

מנכ"ל העירייה הדגיש בפני מנהלי הרובעים את תחום אחריותם שיכלול פיקוח ובקרה מלאה על כל שקורה בגזרתם כולל טיפול בגנים ציבוריים, מפגעים שונים, שילוט וכדומה. מטרת התוכנית בין היתר היא יצירת סינרגיה ושיח משותף להשגת שליטה טובה יותר על מערכת פינוי האשפה והניקיון, כאשר היעדים המרכזיים של התוכנית מדברים על: התייעלות תפעולית וכלכלית, הגברת נושא הרישום והבקרה (פיקוח) וקביעת סדרי עדיפויות לפינוי. הצלחתה של התוכנית מחייב שיתוף פעולה מלא ומחויבות למטרה ולמשימה מצד כלל הגורמים לאור ההגדרה הברורה של ראש העיר רון קובי של שנת 2019.

מנכ"ל העירייה אף הנחה את רכזת הרובעים במחלקת התברואה גילה גולן להוציא בקרוב יחד עם המוקד העירוני ומחלקת הדוברות הודעות מסודרות לציבור אודות הנחיות להוצאת גזם וריהוט בימים ובזמנים מוגדרים.

מנכ"ל העירייה עופר אזרד: "יש כאן שינוי תפיסתי, בתוכנית הושקעו מחשבה רבה, מקצועיות ויצירתיות, מטרת התוכנית ברורה והיא הפיכתה של טבריה לעיר נקיה, לא רק במובן הנראות אלא גם במובן התודעתי".

ראש העיר רון קובי: "מעולם לא הוצגה בעיריית טבריה תכנית מקיפה שכזו בתחום הניקיון, התכנית היא חלק מריכוז המאמץ העירוני בתחום שינוי פני העיר בשנת 2109 כפי שהגדרתי לאחרונה. אנו יודעים שמימושה האופטימלי של התוכנית יצריך מאיתנו מאמץ וזמן רב ולבטח יהיו לנו מספר מהמורות וחסמים שונים בדרך, אך בכוחות משותפים ובריכוז מאמץ עירוני, תוך כדי חתירה למגע נעניק את המענה הטוב ביותר שנוכל לתת בדרך להשגת היעד המרכזי שלנו שהוא הפיכתה של טבריה לעיר נקיה, יפה ומזמינה יותר".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com