לוחם מג"ב עלול להשלח לכלא: הותקף באבנים ונפצע, ניפץ חלון רכב נטוש והסתבך - 0404
+
לוחם מג"ב עלול להשלח לכלא: הותקף באבנים ונפצע, ניפץ חלון רכב נטוש והסתבך שלמה מור

לוחם מג"ב עלול להשלח לכלא: הותקף באבנים ונפצע, ניפץ חלון רכב נטוש והסתבך

פרסום ראשון! עוד סיפור הזוי. נ', לוחם מג"ב, הנחשב לשוטר מצטיין ואשר חלם להמשיך את עתידו במערכת הביטחון, נמצא בימים אלה עמוק בתוך דיונים משפטיים, כשחרב הכלא מאיימת עליו.

הלוחם, נשלח לפני תקופה לראשונה לפעילות מבצעית בעיסאוויה בגזרת ירושלים. במקום היו התפרעויות גדולות של ערבים. בשלב מסוים, הוא וחבריו הוקפו ע"י ערבים שזרקו לעברם בקבוקי תבערה ואבנים וזאת מתוך ניסיון ברור לרצוח אותם. נ' ספג אבן בפניו, דם רב ניגר מהם וחברו נפגע מבקבוק תבערה ובגדיו החלו לבעור.

על הלוחמים נאסר להגיב ונ' נתקף הלם קרב ותוך כדי שקבוצת ערבים ממשיכה לתקוף אותו באבנים ובקבוקי תבערה, הוא פגע, ככל הנראה בטעות, בחלון רכב נטוש ושבר אותו.

עד לרגע זה, מאז התרחש האירוע ב-29.1.16, לא הגיש אף אחד תלונה על ניפוץ חלון הרכב, לא ברור אם לרכב יש בעלים וכל הסימנים מראים כי מדובר ככל הנראה ברכב נטוש, אך הדבר לא הפריע למפקדו של נ' בשטח, ע. זמיר, להגיש נגדו תלונה – מה שהביא לפתיחה בחקירה במח"ש ולכתב אישום, כאשר המחלקה לחקירת שוטרים דורשת מאסר בפועל.

נ', התחרט, ביקש סליחה והמשיך לטעון כי לא היה מודע למעשיו וכי ניפוץ החלון נעשה בעת שהותקף, לראשונה בחייו, ע"י ערבים שניסו לרצוח אותו ואת חבריו.

בעוד שהתביעה דורשת עד חמש שנות מאסר! שמעתם נכונה, הליך שמיעת הראיות בעיצומו ועד היום נשמעה עדותו של זמיר, המפקד בשטח. בעדותו הוא מסר, שהוא כלל לא מכיר את נ'. עוד הוא העיד, כי ראה שנ' פגע בחלון רכב ואז מיד רץ וכינס את שוטרי מג"ב הסרים למרותו. הוא הסביר להם, ש"אסור לשוטרי מג"ב להרביץ לפלסטינים. אסור להם לתקוף אותם ואסור להם לנקום בהם". לדבריו, מדובר בסך הכל בתושבים שמבקשים להפגין. הם לא מחבלים (הגם שניסו לרצוח שוטרי מג"ב באמצעות אבנים ובקבוקי תבערה).

זמיר הוסיף, שהוא זה אשר התלונן כנגד נ' ולמעשה היה הסיבה לפתיחת חקירת מח"ש נגדו. לדבריו, הוא לא ידע שנ' נפצע. הוא לא ניסה לדבר עם נ'. הוא פשוט רצה למנוע משוטרי מג"ב "לפגוע בפלסטינים". כאשר נשאל, "האם שוטרי מג"ב פגעו בפלסטינים", השיב בשלילה.
 
מח"ש הודו גם בבית המשפט וגם מחוצה לו, כי זהו עניין שמתאים לדין משמעתי. הם מסכימים להמיר את כתב האישום הפלילי בקובלנה משמעתית בתנאי שנ' ישנה דבריו, לגישתו, ויאמר ש"התכוון להזיק לרכוש פלסטיני".
 
למרות הבקשות, נ' לא מקבל מבוקשו לעמוד לדין משמעתי ולאפשר לו להגן על עצמו. הוא, מסתבר, חייב להודות בביצוע מעשה נקם, שמעולם לא היה, או לעבור מסכת ייסורים של הליך פלילי ואימה מפני מאסר.
 
עוד טרם הגשת כתב האישום, נ' הודח ממג"ב ושובץ בתפקיד של משגיח כשרות בבסיס מרוחק מביתו. לדברי מקורביו, "תחושת הבגידה והאכזבה מהתנהלות הגורמים הביטחוניים בעניינו, דרדרה את מצבו הנפשי".
 
עו"ד יעל תותחני, המייצגת את נ', לחדשות 0404: "על אף הצעותיה המפתות של מחלקת התביעות של מח"ש, לסיים עניין זה בהרשעתו של נ' בדין משמעתי, הוא מסרב. הרשעה בדין משמעתי מבטיחה לנ' רישום פלילי נקי והסרת החרב המתהפכת מעל ראשו, של עונש המאסר. עם זאת, נ' רוצה להלחם על צדקתו: מעולם לא הייתה לו כוונה לשבור חלון של רכב לא ידוע. הוא היה תחת התקפה קשה ביותר באותם רגעים וחש סכנה לחייו. חשוב לציין, שהמחבלים שתקפו את נ' מעולם לא הועמדו לדין והרכב, שלכאורה נפגע על ידי נ', מעולם לא אותר. גם מעולם לא הוגשה תלונה בגין חלון רכב שבור ובהחלט ייתכן כי מדובר ברכב נטוש, ללא בעלים.
 
את עמדתנו בנוגע להתנהלותו של רפ"ק זמיר, ניתן להסיק מפרוטוקול הדיון במסגרתו העיד. אני רוצה לנצל הזדמנות זו, כדי להודות לחבריי למקצוע. נ' מגיע ממשפחה דלת אמצעים והגם שאני מייצגת אותו פרו-בונו, אין בכך די ונאלצנו להוציא הוצאות כספיות לא מבוטלות, על מנת להסדיר את הגנתו. חבריי למקצוע ובהם עורכי הדין איתי גורביץ', אילן שפירא, איל דורון ורועי בכרך תרמו מכיסם סך כולל של אלפי שקלים על מנת לסייע לנ', להוציא את האמת אל האור".