41% מהצעירים בישראל רוצים לעשות ניתוח פלסטי באף - 0404
41% מהצעירים בישראל רוצים לעשות ניתוח פלסטי באף

41% מהצעירים בישראל רוצים לעשות ניתוח פלסטי באף

סקר חדש שערך האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית קובע כי הציבור הישראלי הכי מעוניין לבצע ניתוח פלסטי למתיחת בטן או ניתוח פלסטי באף. המשתתפים בסקר נשאלו מהו הניתוח שהם הכי מעוניינים בו ומהתשובות עלה כי 42.7% מהישראלים רוצים לעשות ניתוח למתיחת הבטן, 30.4% היו מעדיפים ניתוח פלסטי באף, 23.1% היו בוחרים ניתוח פלסטי למתיחת פנים וכן 18.6% רוצים ניתוח פלסטי בעפעפיים. הסקר נערך בקרב 506 משתתפים המהווים מדגם ארצי מייצג את האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל באמצעות מכון IPSOS  (איפסוס) בסיוע החוקר הראשי שי ג’לינוס.

עוד עלה מהסקר שנערך לרגל תחילת שנת 2019 וסיום שנת 2018 כי 45%  מהישראלים בני 55 ומעלה מעוניינים לעשות ניתוח פלסטי בעפעפיים, כ – 41% מהצעירים בישראל בני הגיל 18 ועד 24 היו רוצים לעשות ניתוח פלסטי באף, כ-31% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להרמת החזה, כ-30% מהנשים בישראל רוצות לעשות ניתוח פלסטי למתיחת פנים, כ-24% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להרמת עפעפיים, כ- 22% מהגברים רוצים לעשות ניתוח פלסטי לתיקון מראה החזה (גינקומסטיה), כ-20% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להגדלת החזה, כ- 12% מהגברים רוצים לעשות ניתוח פלסטי להצמדת האוזניים וכ-9% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להקטנת החזה.

ד”ר מאיר כהן, יו”ר האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית הסביר כי: אחרי עשורים בהם ניתוחים פלסטיים היו נפוצים בקרב נשים, ניכרת בשנים האחרונות עלייה דרמטית בביקוש לניתוחים מסוגים שונים בקרב גברים ואני צופה שהמגמה אף תתעצם. עידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי לצד שינוי מודל היופי הגברי, הן הסיבות לנסיקה של ניתוחים פלסטיים בקרב גברים. חשוב לדעת כי ניתוח פלסטי יכול לחולל שינוי דרמטי במראה ולהעצים את תחושת הביטחון והאושר, אך יחד עם זאת יש לזכור שמדובר בהליך מורכב. לכל ניתוח יש גם סיכונים, תקופת החלמה וצורך במעקב. אני קורא לציבור גם לשים לב ולוודא שהרופא אצלו בחרתם לבצע את הניתוח הוא חבר באיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית. כך תבטיחו עצמכם שהרופא קיבל תואר הניתן על ידי משרד הבריאות, למד לנתח בהדרכת מומחים ותיקים ומתעדכן באופן קבוע בחידושי רפואה מדעיים”.

הסקר החדש גם בדק את עמדות תושבי הערים השונות ביחס לשאלת הניתוח המועדף ומצא כי בסוגיית ניתוח למתיחת בטן מובילים תושבי השפלה והדרום עם 49.5% לעומת רק 31% מתושבי ירושלים. באשר לניתוח פלסטי באף, דווקא תושבי ירושלים מובילים עם 36.2% לעומת 25.2% מתושבי חיפה והצפון. את המקום הראשון בהעדפת ניתוח למתיחת פנים לקחו תושבי השרון והשומרון עם 35.3% לעומת רק 16.3% מתושבי חיפה והצפון.

מה נשים רוצות (עבור בן זוגן) ? ומה גברים מעדיפים (עבור בנות זוגם)?

בסקר החדש שנערך ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, נשאלו המשתתפות והמשתתפים גם לגבי תיקונים שהיו יכולים בגופם של בנות ובני הזוג באמצעות ניתוח פלסטי, מתשובות המשתתפים עלתה תמונת מצב מעניינת מאוד, 38% מהנשים היו בוחרות לשנות את האף של בן זוגן, 36% מגברים היו בוחרים בשינוי של מתיחת בטן עבור בנות זוגם, 30% מהגברים היו בוחרים שבת זוגם תבצע הרמת חזה.

כ- 28% מהגברים אמרו כי היו בוחרים בהגדלת חזה לו יכלו לשנות משהו בגופן של בנות זוגם ומנגד כ 14% מהנשים הודו כי במידה ויכלו, הדבר הראשון שהיו משנות בגופם של בני זוגם היה להגדיל את איבר המין (הפין).  כ – 15% מהגברים היו מעדיפים שבנות זוגם יעשו ניתוח למתיחת פנים וגם כ – 11% מהנשים הודו כי גם הן היו בוחרות במתיחת פנים עבור בן זוגן. כ-17% מהנשים היו מעדיפות שבני זוגן יעשו הרמת עפעפיים ואילו רק 7.2% מהגברים העדיפו לבחור בעפעפיים כאיזור לטיפול עבור בנות זוגם. רק כ-6% מהגברים בישראל היו רוצים שבנות זוגם, דווקא יקטינו את החזה וכ-9% מהנשים היו בוחרות בניתוח הצמדת אוזניים עבור בני זוגן כמו גם 7% מהנשים שהיו מעוניינות שהגברים שלצידן ישטיחו את החזה ויבצעו ניתוח גינקומסטיה שנועד לטפל בתופעה של מראה נשי לחזה גברי.

31.7% מתושבי חיפה הודו כי הם היו רוצים ניתוח אף עבור בני זוגם

הסקר גם בדק את עמדות תושבי הערים השונות ביחס לשאלת הניתוח המועדף עבור בני הזוג ומצא כי  תושבי ירושלים מובילים עם 43% מהמשתתפים אשר הביעו רצון למתיחת בטן  אצל בני הזוג, בעוד רק 29%  מתושבי השרון והשומרון הביעו רצון שבני או בנות זוגן יעשו מתיחת בטן. באשר לניתוח אף,  תושבי חיפה והצפון מובילים עם 31.7% שמעוניינים שבני הזוג יעשו ניתוח אף בעוד רק 20.7% מתושבי ירושלים.  16.3% מתושבי יפה והצפון רוצים שבנות ובני זוגם יעשו ניתוח למתיחת הפנים, בעוד רק 6.9% מתושבי ירושלים הביעו רצון כזה. הרמת עפעפיים ככל הנראה פופולארית ביותר בתל אביב וגוש דן, 14.3% מתושביה הודו כי היו שמחים שבני הזוג יעשו הרמת עפעפיים בעוד כמעט חצי, כלומר רק 7.8% מתושבי שרון שומרון מעוניינים בכך עבור בני הזוג.

המלצות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית למציאת רופא לניתוח פלסטי:

בחיפוש אחר רופא מומחה לביצוע ניתוח פלסטי, היזהרו ממרכזים רפואיים עלומי שם, מבצעים, הגרלות ומחירים זולים מדי. מחיר נמוך מאוד צריך לעורר חשד ולהדליק נורה אדומה. אסור להתפתות לפרסומות אטרקטיביות או תמונות יפות מדי של לפני ואחרי.  

חשוב לדעת שעל מנת להיות מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, יש להשלים 6 שנות התמחות מעבר לשנות הלימוד בבית ספר לרפואה, לעבור השתלמויות בתחום האסתטיקה הרפואית ולהיות נתון לפיקוח המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית והאיגוד. אין עוד תחום רפואי בארץ שבו המומחים עברו הכשרה ארוכה ומעשית כמו הכירורגיה הפלסטית. על מנת לוודא שהרופא שלכם הוא אכן מומחה שעבר הכשרה כזו חפשו את שמו באתר האינטרנט של האיגוד הנמצא בקישור הבא:  https://www.plasticsurgery.org.il/

מומלץ לא להתבייש ולבקש לראות תעודה של מומחה בכירורגיה פלסטית. ניתן גם פשוט לשאול במהלך פגישת הייעוץ “דוקטור, אתה מומחה לכירורגיה פלסטית?”

חשוב לדעת שבכל ניתוח פלסטי יש גם סיכונים. הבטחה להחלמה מהירה נטולת סיבוכים צריכה להדליק נורה אדומה. מומלץ לפני הניתוח לשאול את הרופא וללמוד היטב מהם הסיבוכים הקשורים לאיזור הניתוח, מהו משך ההחלמה ומהן הפעולות שיש לנקוט על מנת להטיב עם תהליך ההחלמה

הקדישו תשומת לב לתקשורת האישית. חשוב שתהיה כימיה ותקשורת פתוחה ביניכם לבין הרופא, על מנת שתוכלו לדבר בחופשיות ובכנות על מה שמפריע לכם ועל החששות שלכם מהתהליך. עם קבלת ההחלטה באיזה רופא לבחור צפוי לכם קשר לפני ובזמן ההחלמה ועד פגישת הביקורת וחשוב שהקשר הזה יתבסס על תקשורת טובה.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com