סיי צ'יז: 7 טיפים לחיוך לבן - 0404
+
סיי צ'יז: 7 טיפים לחיוך לבן Pexels

סיי צ'יז: 7 טיפים לחיוך לבן

חיוך יפהפה שחושף שיניים בריאות ולבנות הוא משאת נפש ונכס לכל אחד ואחת מאיתנו. אם אתם רוצים לזכות בו לתמיד, ליהנות ממנו ולשמור עליו, עליכם פשוט להקפיד על צחצוח נכון. ריכזנו עבורכם את הטיפים הטובים לצחצוח השיניים – אלה שיאפשרו לכם לחייך כמה שיותר, גם לעצמכם במראה.   

בחרו מברשת שיניים מתאימה – ההיצע המגוון של מברשות שיניים ברשתות הפארם בהחלט עלול לבלבל אתכם. לכן, כדי לבצע בחירה נכונה מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים או השיננית, או לרכוש מברשת שהסיבים שלה רכים כך שלא יפגעו בחניכיים בעת הצחצוח. בשום אופן אל תתפתו לרכוש מברשת כלשהי רק בגלל שהיא במבצע. זה בטח לא מהווה קריטריון לבחירת מברשת שיניים מוצלחת.

פרגנו לעצמכם מברשת שיניים חשמלית  מברשת שיניים חשמלית מקנה יתרונות בצחצוח. ראשית, הרבה יותר חווייתי, קל ונוח לצחצח איתה את השיניים. שנית, אפשר להשיג בעזרתה צחצוח יעיל ביותר, מכיוון שיחסית למברשת שיניים רגילה, היא מגיעה לאזורים שונים יותר בקלות ומצחצחת אותם יותר ביסודיות.  

צחצחו שיניים לפחות פעמיים ביום – שגרת הצחצוח היא  הדבר החשוב ביותר. יש להתמיד בצחצוח יומי ולעשות זאת לפחות פעמיים ביום – פעם אחת בבוקר ומומלץ לאחר ארוחת הבוקר, ופעם שנייה בערב לפני השינה. פעמיים כי טוב, ועוד פעם טוב יותר, בעיקר לאחר שנשנשתם שוקולד או ממתק דביק במהלך היום.

 

הקפידו על 2 דקות צחצוח בכל פעם – כמה שניות של צחצוח לא יעשו את העבודה. זמן הצחצוח האולטימטיבי נמדד והוא עומד על שתי דקות. לפיכך, גם אם אתם עייפים או ממהרים, הקפידו על שתי הדקות החשובות הללו. כך תוכלו למנוע מהחיידקים להישאר זמן רב בסביבת השיניים שלכם. התמדה ועקביות בצחצוח הן הבסיס לשיניים בריאות ויפות.

 

צחצחו בכל פינה בלי לעגל פינות – חובה לצחצח את השיניים באופן יסודי, זו ברכה לבטלה. רצוי להתחיל ללא משחה ולצחצח הן את השטחים החיצוניים והן את השטחים הפנימיים, כולל השיניים האחוריות ושטחי הלעיסה שלהן. גם את הלשון כדאי לצחצח קלות כדי להסיר את רובד החיידקים המצטבר עליה.  לאחר ניקוי יסודי כזה, תוכלו לעשות 'צחצוח פינאלה' – הפעם עם משחת שיניים שמכילה פלואוריד.

החליפו מברשת שיניים (או ראש במברשת חשמלית) כל 3 חודשים לסיבים של מברשת השיניים יש תוחלת חיים קצרה יחסית, בעיקר אם אתם מקפידים על צחצוח נכון פעמיים ביום. לפיכך, פעם ב-3 חודשים דאגו להחליף את מברשת השיניים או את הראש של מברשת השיניים החשמלית.

השלימו את המלאכה עם חוט או קיסם דנטלי – גם הצחצוח המוקפד ביותר עם מברשת שיניים לא יהיה מושלם ללא הסתייעות בחוט או קיסם דנטלי. בעזרתם תוכלו להיכנס אל הרווחים הצרים בין השיניים ואף בין השיניים לחניכיים. כך תוכלו להיות בטוחים שהסרתם את כל שאריות המזון וחיסלתם כמות מרבית של חיידקים. שווה להשחיל חוט דנטלי לשגרת הצחצוח היומית.