ליברמן והמשטרה יכולים להפסיק ההסתה נגד חיילינו, אך שר הביטחון מעדיף לעסוק בהודעות לתקשורת - 0404
+
ליברמן והמשטרה יכולים להפסיק ההסתה נגד חיילינו, אך שר הביטחון מעדיף לעסוק בהודעות לתקשורת 0404

ליברמן והמשטרה יכולים להפסיק ההסתה נגד חיילינו, אך שר הביטחון מעדיף לעסוק בהודעות לתקשורת

אם המשטרה היתה פועלת ביד קשה נגד החרדים הקיצוניים שתלו בובות של חיילי צה"ל בפורים האחרון במאה שערים בירושלים, לא היו נשרפות בובות חיילים בל"ג בעומר, לא היו חיילים מאוימים ולא היו מסיתים בצורה כה מטורפת נגד ראש אכ"א, מוטי אלמוז. אם שר הביטחון היה פועל, דורש לבצע פעולה בתוך מאה שערים ועומד על כך – החרדים הקיצוניים היו רועדים מידו הארוכה של החוק.

בישראל כולם חכמים. מתרחש אירוע והראשון לקפוץ בראש הוא שר הביטחון אביגדור ליברמן. אותו ליברמן שהבטיח לחסל את איסמעיל הניה בתוך 48 שעות, אותו ליברמן שהבטיח להרוס בתים ערביים בלתי חוקיים ביהודה ושומרון (הוא הקובע היחידי בעניין), אותו ליברמן שלפני מינויו דרש את שחרור אלאור אזריה ורגע אחרי שכח אותו לגמרי ואותו ליברמן שממשיך לגנות, לגנות, לגנות ולקשקש הודעות כדי שיהיו בתקשורת, אבל בפועל עושה מעט. מעט מאוד.

כבר לפני שנתיים ושלוש, כאשר תקפו חיילים בשכונות בהן מתגוררים חרדים קיצוניים, המשטרה היתה צריכה להבהיר שקווים אדומים לא עוברים בישראל. ביחד עם משרד הביטחון היא היתה צריכה לגבש תכנית עבודה רצינית ולחסל את התופעה, אך האמת היא שהרבה לא נעשה.

למשטרה היו עוד ועוד הזדמנויות לטפל בטירוף, אך את כולן היא פספסה. לאחר תליית בובות חיילי צה"ל בפורים האחרון, היתה צריכה המשטרה להכניס מאות שוטרים לתוך מאה שערים ולצאת משם עם עשרות שיילקחו לחקירה. ההזדמנות השנייה של המשטרה לפעולה כזאת היתה לאחר שריפת בובות חיילי צה"ל בל"ג בעומר, אלא שגם אז לא נעשה הרבה. כעת, מה הפלא שתולים פאשקווילים מטורפים נגד ראש אכ"א, מוטי אלמוז? דווקא מהמפכ"ל אלשיך, שאותו אני מעריך מאוד, הייתי מצפה ליותר. להרבה יותר.

אריאל חרמוני - משרד הביטחון

אריאל חרמוני – משרד הביטחון

שר הביטחון ליברמן לא בדיוק שומר על חייליו. הוא היה חייב לצאת מגדרו ולדרוש להכניס גדוד לוחמים לתוך השכונה, לחפש בתוך בתים ולבצע מעצרים של כל מי שמחזיק חומרי הסתה בביתו (והם היו מוצאים חומרים רבים). בדיוק כפי שצה"ל סייע לתושבי ירושלים במהלך השלג הכבד, כך צה"ל יכול לפעול בעת שחיילינו מצויים תחת איומים וסכנה. זה רק עניין של זמן שקיצוני הזוי ישלוף סכין וידקור חייל.

מה כבר אפשר לצפות מאדון ליברמן, כאשר במשך ימים ערבים רבים מסכנים את חיי אחינו שחולפים בחווארה והצבא שלנו לא נמצא שם? איך יכול להיות שבציר כה מרכזי כמעט ונרצח אתמול תושב איתמר לאחר שהמון ערבי רצה לשחוט אותו? איך אפשר לקבל פיגועי אבנים, יום אחר יום ובמשך תקופה כה ארוכה? פיגועי אבנים קשים בעוקף חוסאן, פיגועים ליד תקוע הערבית, אבנים וסלעים בגזרת חברון, באזור אל חאדר, בגזרת בנימין ליד לובן א-שרקיה ואזור כביש עוקף עבוד, בכביש המרכזי – 443 ועוד שורה ארוכה של צירים מופגזים מידי יום, אזרחים שנפצעים וכלי רכב מרוסקים?

כל אלה, חברים יקרים, באחריותו הבלעדית של השר ליברמן. הוא הריבון, האחריות היא שלו והוא זה שיכול ברגע להחליט על שינוי מגמה. חיילינו אינם אשמים. שילחו אותם לבצע משימה והם יעשו אותה על הצד הטוב ביותר. הם רק צריכים לקבל את ההוראה, אבל בראש המערכת נמצא אדם שבעת הזאת מעדיף להמשיך ולברבר.

גיא ורון

גיא ורון

טוויטר ליברמן

מבזקיםלכל המבזקים