אישום: התחזה לעורך דין והפיץ 234 חשבוניות פיקטיביות בסכום של 146,272,966 ש"ח - 0404
אישום: התחזה לעורך דין והפיץ 234 חשבוניות פיקטיביות בסכום של 146,272,966 ש ויקיפדיה

אישום: התחזה לעורך דין והפיץ 234 חשבוניות פיקטיביות בסכום של 146,272,966 ש"ח

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום כנגד אריאל יערי בגין עבירות שימוש במרמה ערמה ותחבולה, הכנת פנקסי חשבונות ורשומות כוזבים, זיוף המשפיע על עסקאות ועבירות מס נוספות, התחזות לעורך דין, שיבוש הליכי משפט ועוד. כתב האישום נכלל במסגרת פרשה בה הוגשו בחודשים דצמבר 2016 ומרץ 2017 שלושה כתבי אישום כנגד שבעה נאשמים בארגון והשתתפות במיזם עברייני, שמטרתו הנפקת חשבוניות פיקטיביות והפצתן. מצ"ב הודעות קודמות שנשלחו בנושא.

לפי כתב האישום, בשנים 2015-2016 ביצע הנאשם פעולות שונות כחלק אינטגרלי ממערך מאורגן שמטרתו הפצת חשבוניות פיקטיביות. הנאשם קיבל מיעקב שמואל משכורת חודשית ונהג לשבת באופן קבוע במשרדו ולבצע פעולות במסגרת התוכנית העבריינית. במסגרת זו, בין היתר, הנאשם נרשם כדירקטור או כבעלים של חברות שונות במטרה לאפשר הוצאת חשבוניות פיקטיביות על ידי חברות מפיצות אלו, ולאפשר לחברות מקזזות להתחמק מתשלום מס. לבקשת יעקב שמואל, במהלך שנת 2016, הנפיק הנאשם בעצמו חשבוניות על שמן של חברות מפיצות שונות, מילא עבור יעקב שמואל טפסים שונים שעניינם רישום חברות ברשם החברות, ביודעו כי מדובר בחברות שכל מטרתן הנפקת חשבוניות פיקטיביות, ואף סייע ליעקב שמואל בביצוע התכנית העבריינית באמצעות הכנת מסמכים שנועדו להעניק כסות חוקית להוצאת החשבוניות הפיקטיביות מטעם המפיצים בשטח. הנאשם פעל והביא להפצת 234 חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של 146,272,966 ש"ח כאשר סכום המע"מ בגינן  עומד על סך של 21,245,521 ש"ח.

הנאשם ביצע פעולות רמייה נוספות כהגשת דו"חות תקופתיים כוזבים לרשויות המס, זייף חתימות על הסכמים, ובין היתר על הסכם להעברת מניות בחברה ללא ידיעת בעל המניות האמיתי, גנב חותמת של עו"ד ובהמשך התחזה לעורך דין לצורך חתימה על מסמכי העברת מניות של חברה ועוד.

בבקשת המעצר נכתב כי: "העבירות המיוחסות למשיב בכתב האישום, שהינן במהותן עבירות מס במרמה, עבירות זיוף והתחזות אופן ביצוען, היקף ההונאה הכספית, משך תקופת העבירות, עבירות הזיוף וההתחזות הנלוות להן, התחמקותו של המשיב מן הרשויות במשך זמן רב וכן החשש הטבוע בעבירות כלכליות לשיבוש הליכי משפט – מוכיחות כי אין ליתן במשיב אמון, וכי קיים יסוד סביר לחשש כי אם המשיב לא ייעצר עד לתום ההליכים, הוא ימשיך במעשיו הפליליים ויגרום לנזק עצום נוסף, ולסכנה לביטחון הציבור ולשיבוש מהלכי משפט."

התיק מנוהל בידי עוה"ד יעל שניידר, אלעד פנחס, נג'מי חאיק-מסעד ורועי ברק מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

הפרשה נחקרה על ידי רשות המיסים מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר שבע, רשות המיסים מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל אביב, יחידת יהלום של רשות המיסים ומשטרת ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com