הרמטכ"ל בטקס לזכר חללי הנח"ל: "דמותו ורוחו של הלוחם הישראלי - יכולתנו להגן ולנצח" - 0404
+
הרמטכ"ל בטקס לזכר חללי הנח"ל: "דמותו ורוחו של הלוחם הישראלי – יכולתנו להגן ולנצח" דובר צה"ל

הרמטכ"ל בטקס לזכר חללי הנח"ל: "דמותו ורוחו של הלוחם הישראלי – יכולתנו להגן ולנצח"

היום נערך טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חטיבת הנח"ל באתר ההנצחה בפרדס חנה.

הטקס התקיים במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף אמיר אבולעפיה, מפקד חטיבת 'הנח"ל', אלוף-משנה דן גולדפוס, מפקדי החטיבה בעבר, המשפחות השכולות, קציני החטיבה וחייליה.

מאז הקמתה לפני שלושים וחמש שנים, לקחה חטיבת 'הנח"ל' חלק משמעותי במלחמות ישראל, בהגנה על העורף, בשמירה על ביטחון האזרחים ובסיכול פעולות טרור באופן יום-יומי.

מקום המדינה ועד היום, שכל פיקוד 'הנח"ל', שלימים הפך לחטיבת 'הנח"ל', 738 חללים אשר מסרו נפשם תוך הגנה על גבולות המדינה ושמירה על ביטחון אזרחיה במלחמות ישראל ובמבצעים השונים.

גדי איזנקוט: "הנוער החלוצי הלוחם, שהוקם ב-1949, היה תמצית החזון הציוני של תקומת ישראל בארצו. בידם האחת חרשו חלוצי 'הנח"ל' את אדמת הארץ, סללו את רחובותיה והקימו קיבוצים שהיו הבסיס למדינת ישראל המתהווה; ובידם האחרת אחזו הלוחמים בנשק ולחמו בנחישות חסרת פשרות למען המדינה הצעירה ואנשיה. זוהי רוחה של חטיבת 'הנח"ל', אותה הרוח שפיעמה בקרב חללי החטיבה עד יומם האחרון. שבנו לכאן היום כדי לזכור ולהיזכר ביקירכם שנפלו ולשלוח יד אחים מחבקת. נוסיף לשאת את זכרם עמנו בכל אשר נלך, להנציח את מורשתם ולהנחיל אותה לדורות הבאים של חטיבת 'הנח"ל'.

לאורך השנים שחלפו שדה הקרב התפתח ועימו התווספו איומים בין גבולותינו ומעבר להם. דבר אחד נותר כשהיה – דמותו ורוחו של הלוחם הישראלי היא שעומדת בבסיס יכולתנו להגן ולנצח. פעם אחר פעם מתייצבים לוחמי חטיבת 'הנח"ל' לצד שאר כוחותינו בקו האש, פועלים במקצועיות, בנחישות ובאחריות. יהי זכר הנופלים ברוך".

מפקד חטיבת 'הנח"ל', אלוף-משנה דן גולדפוס: "בערב התייחדות זה אנו זוכרים את בני משפחותיכם משפחות יקרות, חברינו וחברותינו שאינם איתנו.
אנו מספרים את סיפוריהם, את גבורתם, את עשייתם ועוצמת רוחם. דרך משעול חייהם אנו למדים על דרכם, אנו למדים על דרכינו, אנו לומדים את דרך חטיבת 'הנח"ל'. אותה הדרך שמביאה בימים אלה את החטיבה להגן על גבולה הדרומי של המדינה, ברצועת עזה, ולהתכונן למשימות שאליה תידרש בכל זירה ובכל זמן". (צילום: דובר צה"ל).