השייח שפלש לאדמות מדינה מעל מאה פעמים – נכנס לכלא - 0404
צילום: תנועת רגבים

השייח שפלש לאדמות מדינה מעל מאה פעמים – נכנס לכלא

שייח סייאח אבו מדיעם, תושב רהט, החל הבוקר (שלישי) לרצות עונש של עשרה חודשי מאסר בפועל, אליהם נידון בגין פלישות והסגת גבול חוזרת ונשנית למקרקעין באדמות מדינה מצפון לבאר שבע שזכו לכינוי 'אל ערקיב'.

פעילים בדואים ופעילי שמאל קיצוני ואבו מדיעם בראשם, פלשו מעל 130 פעמים לשטחים אלו, בטענה כי קרקעות אלו שייכות למשפחתו, ובנו במקום באופן בלתי חוקי פעם אחר פעם, תוך שהם מאלצים את רשויות החוק להפנות משאבי עתק וזמן יקר לאכיפת החוק.

טענת הבעלות נדחתה מכל וכל לפני מספר שנים על ידי בית המשפט העליון, ולאחרונה דחה בית המשפט העליון גם את ערעורו של סייאח על עונש המאסר שהושת עליו. בפסק הדין נכתב כי "פעילות עבריינית הכוללת פלישה חוזרת ונשנית למקרקעין שפונו לשם הקמת מבני מגורים בהם, תוך התעלמות מהחלטות בתי המשפט בעניין, חורגת מגבולות המחאה הלגיטימית. משכך, אין בעצם העובדה כי מעשיו של המבקש בוצעו על רקע קיומו של מאבק ציבורי בכדי להצדיק מתן רשות ערעור בעניינו".

תנועת רגבים

"עם המון יצירתיות וסבלנות, הפך מקרה אל עראקיב לאפוס רחב יריעה, ולנראטיב כולל של טענות הבדואים כנגד מדינת ישראל שכביכול נישלה אותם מאדמות שבהם ישבו מימים ימימה", אומר עמיחי יוגב, מנהל הפעילות של תנועת רגבים באזור הדרום. "מה שעבד לאותם ארגונים עד לפני כמה שנים, כבר לא מחזיק מים בימינו אנו. הנראטיב של אל עראקיב הופרך ונקרע לגזרים בפסק הדין של בית המשפט העליון, וסדרת צילומי האוויר מלפני עשרות שנים מראים, שחור על גבי תצ"א, שלא היה ולא נברא. לא היה כלום, כי אין כלום".

"יותר ממאה ושלושים פעמים התאפשרה רמיסת חוקי המדינה עד שהוחלט על כניסתו לכלא", מוסיפים ברגבים. "בסופו של דבר, אבו מדיעם משלם לבדו את מחיר הקמפיין של ארגוני השמאל הקיצוני, נקווה שהעונש הנוכחי יהיה מרתיע מספיק גם כלפי אחרים שרומסים את החוק ברגל גסה. מסתבר שהפרכת שקרים וסיפורי בדים גם היא מרכיב הכרחי בשמירה על אדמות המדינה". (צילומים: תנועת רגבים).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com