אושר בכנסת: מחבלים לא יזכו לקיצור שליש ושחרור מוקדם מהכלא - 0404
אושר בכנסת: מחבלים לא יזכו לקיצור שליש ושחרור מוקדם מהכלא 0404

אושר בכנסת: מחבלים לא יזכו לקיצור שליש ושחרור מוקדם מהכלא

הצעת החוק של ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) למניעת שחרור מוקדם וקיצור שליש לאסירים ביטחוניים שהואשמו בעבירות רצח וסיוע לרצח, אושרה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. הצעת החוק עברה ברוב של 27 בעד מול 6 מתנגדים ותיכנס לספר החוקים של מדינת ישראל.

הצעת החוק קובעת, שלאסירים שהואשמו בעבירות רצח וסיוע לרצח לפי חוק המאבק בטרור, לא תינתן אפשרות לקיצור עונשם ומונעת את האפשרות שניתנה עד היום לוועדת השחרורים לשחרר אסיר שריצה לפחות שני שלישים מתקופת מאסרו אם היא סבורה שהוא עומד בתנאים הקבועים בחוק.

ח"כ פורר: "אני שמח על כך שרגע לפני שהכנסת מתפזרת, ממש בדקה ה-90 אנחנו מצליחים לעשות צדק לכל אותן משפחות שאיבדו את יקיריהן בפיגועי טרור. עצם הידיעה כי מחבלים, רוצחי ישראלים, יכולים להשתחרר לפני תום מאסרם, לא הוסיפה לתחושות הקשות ממילא של המשפחות השכולות.

בנוסף, אנו מניחים כאן עוד אבן חשובה בחומת המאבק בטרור ובהגברת ההרתעה כך שיידע כל מחבל ששחרור מוקדם לא יכול להיות חלק מהתקוות שלו. מחבל שבא לבצע פיגוע אינו פועל נגד הפרט אלא נגד החברה, עם אידיאולוגיה עמוקה כנגד מדינת ישראל וככזה חייב לרצות את מלוא עונשו, שכן ברור שאין לו שום סיכוי לשיקום, בוודאי לא כשהוא הופך לגיבור בעיני שולחיו.

רגע לפני פיזור הכנסת, דאגנו שמחבלים לא יוכלו לקבל קיצור שליש. הגברנו את ההרתעה ומנענו את החרפה של שחרור מוקדם של מחבלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]