אושר סופית: שוק הקנאביס הרפואי בישראל ייפתח לייצוא - 0404
אושר סופית: שוק הקנאביס הרפואי בישראל ייפתח לייצוא דוברות המשטרה

אושר סופית: שוק הקנאביס הרפואי בישראל ייפתח לייצוא

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית את פקודת סמים מסוכנים אשר במסגרתו ניתנו סמכויות פיקוח ואכיפה לעניין עיסוק בקנאביס לטובת צרכים רפואיים ומחקר.

החקיקה הפרטית של ח"כ יואב קיש אושרה ומעתה שוק הקנאביס הרפואי ייפתח לייצוא תוך בקרה ופיקוח של משטרת ישראל. החוק מסדיר את הכלים והסמכויות שיאפשרו למשטרה למנוע זליגת סמים לשטח המדינה.

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ יואב קיש: "תהליך ארוך, ממושך וייסודי מאוד שהובלתי באדיקות הבשיל היום לחוק שמבחינתי הוא בשורה גדולה לחקלאיים ולמגדלים. אני שמח על כך שהצלחנו להעביר את החקיקה הכל כך חשובה הזו על אף פיזור הכנסת.

קיים פוטנציאל עצום בענף ייצוא קאנביס רפואי מישראל ואני גאה שהוצאתי את העגלה מהבוץ שתאפשר את פיתוח השוק לטובת החקלאים, החולים וכלכלת ישראל.

החוק יבנה את תשתית הפיקוח הנדרשת על מנת להגדיל את יכולת הייצור בישראל. המטרה היא להסדיר את ייצוא הקנאביס הרפואי – מהלך שיעניק לקופת המדינה לפי הערכות כמיליארד שקל בקירוב בכל שנה, תוך מתן כלים למשטרת ישראל לפקח כפי שנדרש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com