63 חודשי מאסר על ניסים דזלדטי שהורשע בגין השמטת הכנסות - 0404
63 חודשי מאסר על ניסים דזלדטי שהורשע בגין השמטת הכנסות wisegeek

63 חודשי מאסר על ניסים דזלדטי שהורשע בגין השמטת הכנסות

בית משפט השלום בתל אביב (כב' השופטת דנה אמיר) גזר 63 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 400,000 על ניסים דזלדטי, לאחר שהורשע בגין השמטת הכנסות, שימוש במרמה ערמה ותחבולה מתוך כוונה להתחמק ממס, ניהול פנקסי חשבונות כוזבים ועבירות מס נוספות.

כזכור, דזלדטי פעל בעסקים שונים לרבות עסקי מסחר, אשראי, מימון, מתן הלוואות, ניכיון צ'קים ועוד, ופעל להסתיר מעינו של פקיד השומה את הכנסותיו. דזלדטי הקים וניהל במהלך השנים חברות שונות, זרות ומקומיות, אשר רובן נרשמו על שם בעלות בדויה ואנשי קש, בעוד שדזלדטי הוא ששלט בפעילות החברות ובחשבונותיהן. בראשית שנות ה- 2000 דזלדטי הוכרז כפושט רגל, אך למרות זאת המשיך בפעילותו העסקית והניב רווחים. מפעילותו זו צמחו לדזלדטי בין השנים 2002 – 2008 הכנסות בגובה של כ- 40 מיליון שקלים, עליהן לא דיווח לפקיד השומה. בנוסף, בשלהי שנת 2004, לאחר שהופטר מפשיטת הרגל, דזלדטי הקים את החברה "אינפיניטי בית השקעות" למטרה של עיסוק בתיווך ובהשקעות בעסקי נדל"ן, גז ונפט. כחודש לאחר הקמת החברה, התקשר דזלדטי עם החברה הרוסית לקידוחי נפט "טרנס נפטא", ובמסגרת זו מסרה טרנס נפטא סך של 225 אלף דולר, שכנגדו מסר דזלדטי לטרנס נפטא את מניות אינפינטי. את הסכום העביר דזלדטי לחשבון של חברה אחרת שבשליטתו. דזלדטי הסווה סכום זה כ "הלוואה" ולא דיווח עליו ועל רווח ההון שנוצר ממסירת המניות לפקיד השומה.

בית המשפט (כב' השופטת אמיר) קבע בהחלטתו כי: "סוג זה של עבירות – ביצוען קל וגילוין קשה, בבסיסו בצע כסף וביסודן מרמה – על כן מידת החומרה של הפגיעה בערכים המוגנים במסגרת ביצוען מקבלת משנה תוקף וחומרה. משכך, עבירות מסוג זה , באופן רגיל, מחייבות השתת ענישה תוך מתן בכורה לאינטרס הציבורי שבהרתעת הנאשם והרתעת הרבים על פני נסיבותיו האישיות של הנאשם… בחינת נסיבות ביצוע העבירות במקרה דנן, מלמדות על פגיעה קשה בדרגת חומרה גבוהה עד מאוד בערכים המוגנים. יש טעם בדברי ב"כ המאשימה לפיהם המדובר בנסיבות יוצאות דופן הנובעות לא רק מהיקפו של התיק אלא גם מהאופן בו התנהל הנאשם בעת ביצוע העבירות ובכלל זאת ממידת המרמה והשיטתיות בה נקט. הנאשם, משך שנים ארוכות פעל "מתחת לראדר" תוך ניהול עסקיו, בין היתר תוך שימוש בנאשמות, בסכומי עתק ובעזות מצח של ממש, מבלי שמצא לנכון לדווח על כל חלק מהכנסותיו". 

מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) נמסר כי: "בית המשפט גזר היום מעל לחמש שנות מאסר על ניסים דזלדטי, אשר הורשע בכך שהעלים הכנסות בגובה מעל ל-40 מיליון שקלים, תוך שימוש בחברות שנרשמו על שם אנשי קש. מעשיו, אשר בוצעו במשך שנים באמצעות דרכי הטעייה ומרמה מתוחכמות כלפי רשויות המס, פגעו בעקרון השוויון וגרמו נזק לקופה הציבורית. בהחלטתו אימץ היום ביהמ"ש את עמדת הפרקליטות וקבע כי פעולותיו של הנאשם ראויות לעונש מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח לצד קנס משמעותי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com