משפחות הנרצחים מהפיגוע בברקן נפגשו עם לוחמי הימ"מ שחיסלו את המחבל - 0404
משפחות הנרצחים מהפיגוע בברקן נפגשו עם לוחמי הימ דוברות המשטרה

משפחות הנרצחים מהפיגוע בברקן נפגשו עם לוחמי הימ"מ שחיסלו את המחבל

משפחות הנרצחים בפיגוע הקשה באזור התעשייה בברקן – לבנגרונד וחג'בי – נפגשו השבוע עם לוחמי הימ"מ ובראשם מפקד הכוח שפעל לאיתורו של המחבל במחנה הפליטים בשכם, במעמד מפקד מג"ב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי ומפקד הימ"מ נצ"מ נ'.

במהלך המפגשים המרגשים התייחס שבתאי לפעילות מערכת הביטחון בחודשים האחרונים מאז התרחש הפיגוע הנורא: "מאז הפיגוע אין אדם אחד במערכת הביטחון שלא פעל למציאת המחבל ולמעצר של אלו שסייעו בדרכו. הימ"מ, בהובלת שירות הביטחון הכללי ויחד עם כוחות צה"ל פעלו כל יום וכל לילה במצוד אחר עקבותיו. לא היה לנו ספק שנגיע אליו וכך היה.

מפקד הימ"מ סקר למשפחות את פעולות היחידה מאז התרחש הפיגוע: "חודשיים נמשך המצוד אחר המחבל, חודשיים בהם לוחמינו סורקו בהכוונת שירות הביטחון הכללי כל מקום וכל נקודה שרק ניתן. באותו הלילה בו הייתה הפעילות פעלנו נגד החולייה שביצעה את הפיגוע בעופרה. כשסיימנו התקבלה הידיעה שהמחבל אותר וכוח מיוחד הוזנק לחיפושים אחריו במחנה הפליטים של שכם. ההיתקלות איתו הייתה לאחר שהתגלה על ידי כלב של היחידה מסתתר בבית. הוא ירה בכלב שנפצע ואנחנו הצלחנו לנטרל אותו. בזכות מקצועיותם ומיומנותם של הלוחמים הם הצליחו להתגבר עליו בפעולה שמנעה ממנו אולי לבצע פיגוע נוסף עם הנשק ששימש אותו ושנמצא לידו".

רפי, אביה של קים יחזקאל-לבנגרונד ז"ל, אמר במפגש: "היה ברור לנו שהוא לא יחמוק ממערכת הביטחון הישראלית. עוד שבוע או פחות שבוע, ידענו שבסוף הוא ימצא ואנחנו נוכל להרגיש הקלה מסויימת בכך שהוא לא מסתובב חופשי".

מפקד הפעילות באותו הלילה, סנ"צ ש', אמר למשפחות: "אחרי לא מעט לילות ללא שינה הגענו לבית בו הסתתר המחבל. בבית הייתה משפחה תמימה שהוצאנו מהבית לפני הפעילות. המומחיות שלנו היא לדעת להבחין בין חפים מפשע לבין המחבלים ולהגן על אלו שלא מעורבים. לא בחרנו את סיומו של האירוע כפי שהסתיים. אנחנו יודעים איך אנחנו נכנסים לאירוע, אבל לא ברור תמיד איך מסיימים אותו ומרגע שהמחבל פתח באש זה נגמר בניטרולו. אני שמח שכל הלוחמים שבו הבייתה בשלום ושהכלב שאיתר את המחבל שרד את הקרב בתקווה שיחזור במהרה לפעילות".

בנוסף, בתחילת השבוע ביקר ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ביחידת הימ"מ והודה ללוחמים ולמפקדים על פעילותם בחודשים האחרונים לרבות על הלילה בו פעלו נגד חוליית הטרור שביצעה את הפיגוע בעופרה ונגד המחבל שביצע את הפיגוע בברקן: "מדובר באחד הלילות המורכבים שעברו עליכם בתקופה האחרונה ואתם בפעילותכם המקצועית צלחתם אותו ללא נפגעים ובהצלחה ובכך הבאתם כבוד גדול למשטרת ישראל ולמדינת ישראל". אמר ניצב כהן ללוחמים.

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com