גם עובדי פלרם אומרים לא להסתדרות - 0404
+
גם עובדי פלרם אומרים לא להסתדרות

גם עובדי פלרם אומרים לא להסתדרות

ההסתדרות הלאומית התקפלה מהכרזתה על יציגות בקרב עובדי "פלרם אפליקציות" לאחר דרישת מרבית העובדים לחופש מהתארגנות.

בראשית השנה הכריזה ההסתדרות הלאומית על יציגותה בקרב יותר מ-150 עובדי חברת פלרם אפליקציות בטענה שאיגדה יותר משליש מהם, כנדרש על פי חוק. אתמול (א') הודיעה ההסתדרות לבית הדין לעבודה כי היא נסוגה מהצהרתה לשמש כארגון יציג בחברה.

ברקע הדברים עומדת פעילותם של העובדים בשיתוף תנועת "תחרות" אשר תבעו מהחברה לכבד את זכותם לחופש מהתאגדות ולחזור לניהול יחסי עבודה באופן עצמאי. בחודש יולי חתמו למעלה משני שליש מעובדי החברה על טפסי ביטול חברות או התנגדות לייצוג בידי ההסתדרות הלאומית. לאחר שתביעת תנועת תחרות לבדיקת היציגות של הלאומית לא נענו משך מספר חודשים ולנוכח התנגדות הלאומית לבדיקה, החלה התנועה בבירור משפטי מול החברה. בתגובה פנתה הנהלת פלרם בראשית דצמבר לבית הדין האזורי לחיפה בבקשה להכריע בשאלת היציגות.

אתמול מסרה הלאומית הודעה לבית הדין לעבודה לפיה היא "שקלה את הנסיבות הספציפיות הנוגעות להתארגנות בקרב עובדי פלרם, ולאחר בדיקה ומחשבה מעמיקה החליטה מטעמים השמורים עמה שלא לעמוד על יציגות בחברה".

מתנועת תחרות נמסר: "אנחנו שמחים שהצלחנו לתת קול לעובדים, ונמשיך לעשות כן. חוק השליש חייב להשתנות, ובינתיים אנחנו קוראים לעובדים שלא מרוצים מארגון העובדים שלהם לפנות אלינו לסיוע ותמיכה. התאגדות עובדים היא דבר מבורך, בתנאי שנעשית בהסכמה, ובתנאי שמעניקה לעובדים ערך אמיתי בשוק התעסוקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com