הצעת חוק חדשה: קנס כספי גבוה על ניכור הורי - 0404
הצעת חוק חדשה: קנס כספי גבוה על ניכור הורי יצחק הררי, דוברות הכנסת

הצעת חוק חדשה: קנס כספי גבוה על ניכור הורי

ח"כ אוסנת הילה מארק הגישה אמש (ראשון) הצעת חוק למיגור תופעת הניכור ההורי, הקובע כי אישה שמונעת מהגרוש שלה לפגוש את ילדיהם המשותפים, תיקנס ותאלץ לשם כ-3000 ש"ח. החוק יגביל גם גבר שימנע מגרושתו לראות את ילדיהם המשותפים.

הצעת החוק הינה מהפכנית מכיוון שלראשונה היא נותנת לבתי המשפט את הכלים גם להשית קנס מרתיע של 3000 ש"ח לכל הפרה, השתה של הוצאות ההליך המשפטי על הצד המנכר, הפנייה לטיפול יעודי של גורם מוסמך לטיפול בניכור וגולת הכותרת היא שניתן יהיה לקזז את הקנס מתשלום המזונות.

ח"כ מארק: "לראשונה מזה עשרות שנים יהיה חוק יעודי המטפל בנושא כואב אשר פוגע במרקם העדין של הקשר בין הורים גרושים לילדיהם. לא ייתכן שהורה יחליט מכל סיבה שהיא שילדו לא יפגוש את ההורה השני או יסית כנגדו יהיו הסיבות אשר יהיו.
הגיע הזמן לעשות סוף לתופעה הזאת אשר לצערי גרמה ללא מעט הורים לשלוח יד בנפשם מהצער שאינם רואים את ילדיהם והמערכת לא עמדה לצידם. היום זהו יום מכונן מבחינתי.

כעורכת דין שעסקה שנים בתחום המשפחה ראיתי אין ספור מקרים מעין אלו ולכן הנושא קרוב לליבי ולא ארפה עד אשר ההצעה תעבור ותהפוך לחוק. הצעת החוק הינה הצעת חוק חוצה מגזרים ומגדרים ומפלגות, מיועדת בראש ובראשונה לטובת הילדים בלבד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com