כירופרקטיקה: הסוף לכאבי הגב - 0404
כירופרקטיקה: הסוף לכאבי הגב

כירופרקטיקה: הסוף לכאבי הגב

אורח החיים המודרני שרובנו מנהלים דורש מאתנו לא פעם להקריב את בריאותנו. הישיבה הממושכת מול מחשב גורמת ללא מעט בעיות דוגמת כאבי גב, שרירים, צוואר ואפילו כאבי ראש. כשהכאבים הולכים וגוברים, רבים פונים אל רפואת הכירופרקטיקה לעזרה. כירופרקט מקצועי מבצע פעולות מהירות באמצעות הידיים ומפעיל לחץ על חוליות הגב. על כן נולד שמו היווני של המקצוע – Cheir – יד, ו-Praktos – מעשי. כלומר, טיפול באמצעות הידיים.

מהי פריצת דיסק ואיך הכירופרקט מטפל בה?

אנשים רבים הסובלים מכאבי גב כרוניים מאובחנים בסופו של דבר עם פריצת דיסק. הדיסק הוא מבנה דמוי כרית הממוקם בין כל שתי חוליות בגב. הדיסק הוא למעשה מעין טבעת קשיחה העשויה מסיבים של סחוס. בעת פריצת דיסק נקרעים הסיבים והחומר הג'לי הנמצא בתוכם (הג'לטין) נשפך. האדם חש בכאבי גב חזקים כאשר החלק הפנימי הקרוע של הדיסק לוחץ על אחד העצבים. טיפול בפריצת דיסק באמצעות כירופרקטיקה מיועד לשקם את המערכת העצבית, לשפר את תפקודה, להזרים יותר חמצן ודם למקום הפגוע כדי להעלים את הסימפטומים של פריצת הדיסק.

הסוף לכאבי צוואר

טיפול בכאבי צוואר יכול להיעשות אף הוא באמצעות כירופרקט מומחה. ישיבה ממושכת עלולה להוביל לכאבים בלתי נעימים באזור הצוואר, ובהתאם לכך גם לכאבי ראש. הכירופרקט בודק את מצבו של עמוד השדרה ומבצע את המניפולציה, כלומר פעולות ידניות מהירות ועדינות שנועדו להזיז את החוליה ולהסיר מעליה את הלחץ שגורם לכאבי הצוואר.

מיהו כירופרקט מומלץ?

כירופרקט מומלץ הוא אדם שעבר הכשרה מיוחדת בתחום הכירופרקטיקה במהלך הלימודים נחשף התלמיד לתחומי לימוד שונים דוגמת אורתופדיה, מיקרוביולוגיה, שיטות עיסוי שונות, אבחון היציבה ועוד. בסופו של דבר, הכירופרקט מקבל רישיון לעסוק בתחומו. על כן, כאשר אתם פונים אליו, כדאי לבקש לראות תעודה. כמו כן, על מנת למצוא כירופרקט מקצועי, כדאי לאסוף עליו המלצות ולהתעניין בשנות הניסיון שלו. כדאי לפנות לכירופרקט שיש לו ניסיון רב בתחום.

מעוניינים לקבל טיפול בכאבי ראש הנובעים מכאבי צוואר? פריצת הדיסק שלכם לא נותנת לכם לישון בלילה? ד"ר יעקב הנס הוא כירופרקט מומחה העוסק בתחום במשך שנים רבות. ד"ר הנס טיפל במטופלים רבים בארצות הברית, ומאז שעלה לארץ פתח קליניקה משלו כדי לסייע למטופלים לשים סוף לכאבים שאינם נותנים להם מנוחה.

הכתבה פורסמה בשיתוף פעולה עם מגזין רפואה medi cal.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com