סמוטריץ': "מבקר המדינה הפוליטי ביותר בתולדות המדינה - נדמה שעובד בארגון שמאל" - 0404
+
סמוטריץ': "מבקר המדינה הפוליטי ביותר בתולדות המדינה – נדמה שעובד בארגון שמאל" יח"צ, פייסבוק

סמוטריץ': "מבקר המדינה הפוליטי ביותר בתולדות המדינה – נדמה שעובד בארגון שמאל"

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס לדו"ח מבקר המדינה ואמר כי מדובר במבקר הכי פוליטי בתולדות המדינה.

סמוטריץ': "הפרק בדו"ח מבקר המדינה העוסק במפעל הגרעינים התורניים הוא אחד המוטים והפוליטיים ביותר שנכתבו כאן מאז קום המדינה. יותר ויותר פעמים בזמן האחרון נופל המבקר בפח ומשמש כלי ניגוח בידי צד פוליטי אינטרסנטי כנגד צד פוליטי אחר. על הדרך הוא גם מנסה לסרס עוד ועוד את יכולתו של הדרג הנבחר לקבוע את מדיניותו ולממש אותה.

פשוט לקרוא ולא להאמין. נדמה שהמבקר עובד אצל סתיו שפיר ואצל ארגון השמאל הקיצוני "מולד", שהדו"ח כולו מבוסס על מניפסט מוטה וחובבני שהוציא הארגון בדצמבר 2014 – חודשיים בלבד לפני שהמבקר החל בבדיקתו. החגיגות התקשורתיות של ארגון השמאל הקיצוני הזה היום עם פרסום הדו"ח מוכיחות את שילוב הידיים הזה יותר מכל. את סתיו שפיר אפשר להבין. פעילותה החברתית העניפה של הציונות הדתית היא לצינים בעיניה. היא מעדיפה את הציבור הזה בהתנחלויות ביו"ש בלבד כדי שאפשר יהיה להאשים אותו בניתוק מהעם. כשהוא מתחבר לעם ופורס רשת של פרויקטים חברתיים בכל רחבי הארץ היא נכנסת ללחץ. את המבקר שמתגייס לעזור לה קצת פחות ניתן להבין.

מפעל הגרעינים המשימתיים הוא אחד מהמפעלים החברתיים המפוארים ביותר שהוקמו כאן בעשורים האחרונים. הוא החל בציונות הדתית והתרחב גם לגרעינים חילוניים, גרעיני עולים, דרוזים, ועוד. הרחבת פעילות הגרעינים היא יעד ממשלתי שעוגן בהחלטת ממשלה שהוביל השר אריאל בתפקידו כשר השיכון. השר אריאל הוביל גם את מימוש ההחלטה בסמכות וברשות. טענות המבקר ברובן הן עורבא פרח – אימוץ הסתה שמנהלים שפיר וחבריה בשמאל הקיצוני נגד המפעל החלוצי הזה. בהחלטת הממשלה מספטמבר 2013 נקבע שיתוקצבו הגרעינים בכל הארץ וכך אכן נעשה, ללא שום הבדל בין גרעינים דתיים, חילוניים, גרעיני עולים, גרעיני דרוזים ועוד.

הטענות של המבקר נגד מעורבות יועציו של השר בגיבוש ובמימוש מדיניותו הן המשך הניסיון השיטתי לסרס את הדרג הנבחר ולמנוע ממנו את היכולת לקבוע את המדיניות ולממש אותה, כפי שמתחייב במדינה דמוקרטית, המכבדת את רצון העם. מי אם לא יועציו של השר יממשו את מדיניותו? את מי אם לא את אנשי המקצוע שעוסקים שנים במפעל הגרעינים הוא ייקח לידו כדי לייעץ לו ולסייע לו לפתח את המפעל המפואר הזה? את עובדי המשרד "המקצועיים" שמעולם לא ראו איך נראה גרעין ומה פעילותו?! אולי את היועץ המשפטי של המשרד שלא מבין כלום בנושא?! השר אריאל הקיף את עצמו באנשי מקצוע מהתחום וביחד הם פיתחו ושכללו את המפעל הזה כמו שראוי למפעל חשוב כל כך. בדו"ח המבקר יעטפו בתוך כמה ימים דגים והשר אריאל עוד יקבל פרס ישראל על חלקו במפעל הגרעינים המשימתיים.