השר ארדן: "אתגר הפשיעה בחברה הערבית הוא אדיר" - 0404
השר ארדן: חגי חסדאי כהן

השר ארדן: "אתגר הפשיעה בחברה הערבית הוא אדיר"

הרשות להגנה על עדים ציינה הערב (ראשון) עשור להקמתה ופעילותה.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שנשא דברים באירוע, התייחס לאירועי הפשיעה בחברה הערבית ואמר: "מקרי האלימות והרצח בחברה הערבית מלאו לצערי בשבועות האחרונים את השיח הציבורי. אתגר הפשיעה בחברה הערבית הוא אדיר והוא יעמוד בלב עיסוקו של המפכ"ל החדש של המשטרה, ואני בטוח שהוא יקרין גם על אתגרי הרשות. ארגוני הפשיעה הפועלים בחברה הערבית ומטילים את אימתם חייבים להיות, והם יהיו, יעד מרכזי של משטרת ישראל".

השר ארדן גם התייחס למאבק באלימות נגד נשים וציין כי, "כבר בשיחתנו הראשונה בקשתי מראש הרשות, כאשר נכנס לתפקידו, להכין תכנית ניסיונית לשילוב נשים ברמת איום גבוהה בתוך הרשות. נכון, זו לא הייתה המשימה הראשונה והמרכזית שלשמה הוקמה הרשות אבל כולנו מבינים שמדובר במקרי רצח רבים, קשים וכואבים, ושלנו כמדינה יש חובה לתת כל מענה אפשרי להגנת אותן נשים הנמצאות בסכנת חיים". השר ארדן הדגיש כי בעיניו "מבחינה מוסרית, חובתה של מדינה להגן על הנשים הללו, עולה על חובתה להגן על עבריינים. מודלים כאלו קיימים בעולם ואנו נצא לדרך עם פרוייקט ניסיוני כבר בשנת 2019".

לבסוף הכריז השר על היעדים הבאים של הרשות ואמר: "היעד הבא הוא כאמור קליטת כלל העדים מאוימים ברמה הגבוהה ביותר (ולא רק עדי מדינה מאוימים כיום), ובהמשך גם שילוב של שוטרים, סוהרים, פרקליטים מאוימים וכלל העדים המאוימים".

בין-המשתתפים באירוע נכחו פרקליט המדינה שי ניצן, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, משה (צ'יקו) אדרי; מנהל הרשות להגנה על עדים תנ"צ בדימוס אבי נוימן, צמרת הפרקליטות ומשטרת ישראל ואנשי הרשות בהווה ובעבר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com