כשהמחשוב פוגש את ענף הבניה - 0404
כשהמחשוב פוגש את ענף הבניה יח"צ

כשהמחשוב פוגש את ענף הבניה

בישראל תחום הבניה רק הולך ומתפתח לאורך השנים. אזרחים רבים מזמינים שיפוצניקים מקצועיים כדי להרחיב את החדר או להוסיף ממ"ד, פרויקטים שונים לחיזוק מבנים מפני רעידת אדמה יוצאים לדרך ופה ושם ניתן לראות גורדי שחקים, בנייני משרדים ובתים פרטיים מפוארים קמים להם במהירות. הטכנולוגיה של ענף הבניה השתפרה לאורך השנים, רבות בזכות קיומן של תוכנות ממוחשבות המקלות על העבודה.

מתכננים את השיפוץ הבא שלכם באמצעות כתב כמויות

לפני שאתם יוצאים לדרך ומתחילים לשבור את קירות הבית כדי להרחיב את הסלון, עליכם לחשב כמה יעלה לכם השיפוץ באופן כללי. כתב כמויות הוא למעשה מסמך המפרט את כל עבודות השיפוץ שביתכם עומד לעבור, כולל שימוש בחומרים ומחיריהם. היום, באמצעות תכנת מחשוב איכותית אפשר להכין את כתבי הכמויות ולהתאים לצורכי הלקוח.

יתרונות הבניה הממוחשבת

תוכנה לניהול פרויקטים בבניה מסייעת לתכנן כל סוג של בניה בקלות ובמהירות. אלה כמה יתרונות של התוכנה שכדאי להכיר:

פעולות מגוונות – התוכנה מאפשרת לעובדים לבצע מגוון רחב של פעולות במהירות וביעילות דוגמת הכנת כתבי כמויות ללקוחות, עריכת מעקב אחרי פרויקטים פעילים, השוואת הצעות, הסכמי מסגרת ועוד.

שרטוט בקלות – התוכנה מאפשרת לבצע שרטוטים איכותיים ומדויקים המסייעים לקדם במהירות את הליך הבניה.

מניעת טעויות – התוכנה הממוחשבת עורכת את כל החישובים ומסייעת בבניית שרטוטים. בדרך זו, היא מצמצמת את היווצרותן של טעויות אנוש.

עמידה בלוח זמנים – מנהלי פרויקטי בניה מחויבים לעמוד בלוח זמנים צפוף ומדויק, על מנת שכל הלקוחות שלהם יהיו מרוצים. תוכנה מיוחדת לניהול פרויקטים מסייעת להם בכך.

ניהול משימות – התוכנה מאפשרת למנהל העבודה לחלק משימות לעובדיו ולעקוב אחר הביצועים השוטפים.

יומני היקר: יומן העבודה של אתר הבניה

לכל פרויקט בניה יש יומן עבודה באתר בניה. כשם שיש אנשים המנהלים יומן אישי בחיי היום יום ומתעדים את קורותיהם, כך ביומן העבודה מתעד מנהל העבודה את כל העבודות המתבצעות באתר העבודה בזמן אמת. כך ניתן לדעת אילו עבודות הושלמו, מה טעון שיפור ואילו תקלות נוצרו לאורך תהליך הבניה. ניתן, כמובן, להשתמש ביומן עבודה ידני העשויה מנייר, אך מנהלי פרויקטים שרוצים להתקדם, עוברים ליומן הממוחשב.

מעוניינים לנהל את פרויקט הבניה שלכם בראש שקט? בית תוכנה בנארית מנוהל על ידי אנשי מקצוע מתחום הבניה והמחשוב שנועדו להפוך את תהליך הבניה לממוחשב, פשוט וקל יותר.

כתבה זו פורסמה בשיתוף פעולה עם אינדקס עסקים בישראל פופי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]