איזנקוט: "מדי שנה נעצרים מעל 3000 מפגעים פוטנציאלים ונחסכים מאות פיגועים" - 0404
איזנקוט: דובר צה''ל

איזנקוט: "מדי שנה נעצרים מעל 3000 מפגעים פוטנציאלים ונחסכים מאות פיגועים"

הרמטכ"ל גדי איזנקוט, התייחס הבוקר (ראשון), להחלטה האמריקנית והסגת הכוחות מסוריה ואמר: "זה אירוע משמעותי אך לא צריך להפריז בו. אנחנו מתמודדים מול החזית הזאת לבד במשך עשרות שנים. ההחלטה הזאת מתקבלת כשהיחסים בין צה"ל לצבא ארה"ב נמצאים בשיא.

לא קשה לדמיין מה היה קורה אילו האירוע עם חזבאללה היה מתחיל במאות לוחמי חזבאללה שחודרים בתווך תת קרקעי. זיהינו את זה ונערכנו לזה באופן חשאי. בתקופה הקרובה נשלים את המשימה. פעלנו בהצלחה גם מול יכולת הדיוק שהארגון ניסה להשיג ומול נסיונות התבססות בחזית רמת הגולן".

לגבי הפיגועים אמר איזנקוט: "מדי שנה נעצרים למעלה מ-3000 מפגעים פוטנציאלים ונחסכים מאות פיגועים מה שנתפס כהצלחה מודיעינית ומאפשר חיים לתושבים. החובה שלנו כצבא הוא לספק תוצאות ולא תירוצים, אך צריך להבין שאין 100% סיכול".

על הנעדרים אמר איזנקוט: "אני רואה מחוייבות עליונה של צה״ל להחזיר את גופות החיילים שנמצאות ברצועת עזה ולהחזיר את שני האזרחים שחצו באופן עצמאי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com