בעקבות הפיגוע בתל אביב: עודכנו הנהלים לארגונים המבקשים היתרים לערבים לביקור בישראל - 0404
+
בעקבות הפיגוע בתל אביב: עודכנו הנהלים לארגונים המבקשים היתרים לערבים לביקור בישראל דוברות מד''א

בעקבות הפיגוע בתל אביב: עודכנו הנהלים לארגונים המבקשים היתרים לערבים לביקור בישראל

בהמשך לפיגוע שהתרחש ביום 23 באפריל 2017, ברחוב הירקון בתל אביב, על ידי מפגע אשר לו היתר לצרכי ביקור בישראל במסגרת פעילות ארגונים ומוסדות, בוצע תחקיר מעמיק.

בהתאם למסקנות ולהמלצות התחקיר, אושר על ידי  מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, בתיאום עם גורמי הביטחון, לחייב ארגונים בצירוף נאמן ביטחון ישראלי לליווי הקבוצות למשך כל זמן שהותם בישראל.

כמו כן, הוחלט על קיום כנס ייעודי לארגונים ולמוסדות לחידוד ולביצוע הסברה נרחבת באשר לנהלים ולדרישות הביטחון לצורך קבלת היתרים לביקור בישראל.

 אשר על כן, הוחלט על חידוש מתן היתרים לצרכים אלו החל מיום שני, 15.5.2017 ובהתאם לעמידה בקריטריונים של גורמי הביטחון. התחקיר וההמלצות גובשו ויפוקחו על ידי ראש המנהל האזרחי,תת אלוף בן חור אחוות.

ביום הפיגוע הנחה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, להקפיא את כל ההיתרים לצרכי ביקור בישראל הניתנים לארגונים עד לסיום תחקיר והפקת לקחים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com