מכה קשה ל"מפקדת ה-BDS" העולמית הפועלת מרמאללה. ארדן: "מדובר בהישג משמעותי" - 0404
מכה קשה ל המשרד לבט"פ

מכה קשה ל"מפקדת ה-BDS" העולמית הפועלת מרמאללה. ארדן: "מדובר בהישג משמעותי"

פלטפורמת מימון ההמונים האמריקאית, DonorBox, המשמשת את ארגון הגג של קואליציית החרם הערבית לגיוס תרומות, הודיעה כי היא מקפיאה את האפשרות של ארגון ה-BNC (הוועדה הלאומית של ה-BDS) הפועל מרמאללה שבראשו עומד תושב ישראל עומר ברגותי, לגייס באמצעותה תרומות.

החלטת DonorBox התקבלה בעקבות מידע שחשף המשרד לנושאים אסטרטגיים, על כך שהארגון אינו עומד בתנאי החברה מאחר והוא מבצע הטעיה של התורמים באמצעות הצגת מצג שווא שמדובר בארגון צדקה היושב בארה"ב, וכי הארגון קשור לארגוני טרור מוכרזים בארה"ב.

ה-BNC הינו ארגון גג של עשרות ארגוני חרם ערביים, הכוללים בין השאר את "מועצת הכוחות הלאומיים והאסלאמיים" ("PNIF"), אשר מורכבת מחמישה ארגונים שונים שהוכרזו על ידי הממשל האמריקאי כארגוני טרור מוכרזים, וביניהם חמאס, החזית העממית והג'יהאד האסלאמי. הארגון מוביל פעילות חרם ומשיכת השקעות מישראל ואחראי בין היתר על קמפיינים כנגד אמנים זרים, וחרם על בנקאות ישראלית.

בעקבות מידע זה שהעביר המשרד לנושאים אסטרטגיים, פנה לחברה ארגון "שורת הדין", בראשות עו"ד ניצנה דרשן לייטר, ובעקבות כך הודיעה החברה על הקפאה מיידית של גיוס התרומות באמצעותה, עד לבחינה מחודשת. נציין כי בימים אלה מקיימים ארגוני החרם קמפיינים לגיוס תרומות באמצעות מימון המונים, ומשמעות ההקפאה היא מכה קשה לתהליך גיוס הכספים של הארגון.

במכתב חריף ששלח השבוע ארגון 'שורת הדין', המתמחה בעצירת כספי טרור ובייצוג קורבנות טרור, להנהלת פלטפורמת המימון האמריקאית נטען, כי קיימת סכנה משמעותית שארגון ה-BNC החשוד בקשרים עם ארגוני טרור ערבים, מנצל את פלטפורמת המימון לגיוס תרומות לפעילותו בניגוד לחוק בארה"ב האוסר על מתן תמיכה ומשאבים לקבוצות טרור, כולל מתן שירותי גיוס כספים כגון אלה שסיפקה Donorbox ל- BNC. לפיכך, הוזהרו מפעילי הפלטפורמה, כי קיים חשש שכספי התרומות יעברו למימון טרור.

בתשובה שקיבל הארגון, נכתב כי הם מקפיאים את החשבון עד להודעה חדשה, בין היתר, בשל חשד לאי סדרים כספיים. נציין כי מייסד הארגון, עומר ברגותי, נמצא בתקופה האחרונה בחקירה של רשויות המס בישראל בחשד להעלמות מיסים בהיקף של מיליוני שקלים.

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן: "מדובר בהישג משמעותי במאבק בארגוני החרם. בשנתיים האחרונות הובלנו, יחד עם ארגונים פרו ישראלים, פעילות תקיפה כנגד מימון ארגוני חרם שהביאה לתוצאות: עצירת כספים מדינתיים, סגירת חשבונות בנק, עצירת גיוס תרומות וירידה בתקציבים לפעילות החרם והbds. נמשיך לפגוע בתשתיות של ארגוני החרם האנטישמיים כדי לצמצם את נזקיהם".

נשיאת ארגון שורת הדין עו"ד ניצנה דרשן לייטר: "איננו מתכוונים להתיר לארגוני טרור ולשותפיהם לגייס כסף באופן מקוון באין מפריע. כסף הוא חמצן לטרור, ועל כן יש לחנוק אותו בכל דרך. אנו מקווים כי הפעולה שלנו נגד Donorbox תשלח אזהרה ברורה לכל פלטפורמות גיוס הכספים באינטרנט, ותוודא כי לא יעשה בכספים אלו שימוש למימון טרור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com