אושר לקריאה שנייה ושלישית: בני ובנות זוג של מילואימניקים ייצאו שעה קודם מהעבודה - 0404
+
אושר לקריאה שנייה ושלישית: בני ובנות זוג של מילואימניקים ייצאו שעה קודם מהעבודה חדשות 0404

אושר לקריאה שנייה ושלישית: בני ובנות זוג של מילואימניקים ייצאו שעה קודם מהעבודה

בשורה טובה לבני ובנות הזוג של משרתי המילואים: הם יוכלו לצאת שעה קודם מן העבודה, מבלי שזו מנוכה משכרם בתמיכה והסכמה של המעסיקים.

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום, יום שני, לקריאה שנייה ושלישית את הצעתו של חברי הכנסת מוטי יוגב, איתן כבל, אייל בן ראובן ורועי פולקמן, לתקן את חוק עבודת נשים על מנת לאפשר לעובד או עובדת שבן או בת הזוג שלהם נמצאים בשירות מילואים להיעדר מהעבודה במשך שעה אחת ביום. לפי ההצעה שאושרה, ההיעדרות תתאפשר לבני זוג שעובדים במשרה מלאה, ולהם יש ילדים מתחת לגיל 13.

כאשר אחד מבני הזוג יצא לשירות מילואים של חמישה ימים רצופים לפחות. העובדת, או העובד, יצטרכו להודיע על מימוש הזכות למעסיק וההיעדרות לא תנוכה משכר העבודה ותהיה על חשבונו של המעסיק.
בנוסף ח"כ יוגב, ביקש מהועדה להוסיף תיקון שלא התקבל בדיון הקודם אשר מאפשר היעדרות של שעה מקל וחומר, במציאות של קריאת בצו 8, זאת בכדי לאפשר למשפחה להתארגן בזמני חירום.

ח"כ מוטי יוגב: "אלו צעדים מהותיים וחשובים לטובת משרתי המילואים מתוך הבנה שמשרת המילואים אינו לבד ובת/ן הזוג הנותר מאחור בבית עם הילדים, נרתם למאמץ וראוי להערכה בחוקי מדינת ישראל."
יוגב הוסיף: "באותה מידה שהמעסיקים הסכימו לקבל על עצמם את אותה שעה, מן הראוי שתינתן שעה ביום שיאפשר למשפחה בה אחד ההורים יצא בפתע למילואים ארוכים, ישעה זו תתוקצב לבת/ בן הזוג להתארגנות הנדרשת.
משרתי המילואים זו הנבחרת הלאומית המתנדבת שנים, להגן על קיומנו. תפקידנו בכנסת לסייע להם לקיים את משפחתם בעת יציאת בן או בת הזוג למילואים, בוודאי בפתע פתאום בצו 8 ללא כל הכנה מראש".