120 שנה אחרי הרצל – כנסים נגד ה-BDS בבזל בשוויץ, במקום הוצבו דוכני מכירה מיהודה ושומרון - 0404
+
120 שנה אחרי הרצל – כנסים נגד ה-BDS בבזל בשוויץ, במקום הוצבו דוכני מכירה מיהודה ושומרון לב העולם

120 שנה אחרי הרצל – כנסים נגד ה-BDS בבזל בשוויץ, במקום הוצבו דוכני מכירה מיהודה ושומרון

ארגון לב העולם ערך בסוף השבוע סדרת כנסים בשוויץ כנגד החרם ותנועת החרם נגד ישראל (BDS). הכנסים התקיימו בברן בירת שוויץ, בעיר בלוזון, ובעיר בזל-לנדשפט, בה נערך הקונגרס הציוני הראשון, אשר כונס לפני 120 שנה, בעקבות ההתעוררות הלאומית של בנימין זאב הרצל ואחרים אשר שאפו להקים בית יהודי לאומי בארץ ישראל.

באירועים השתתפו מעל-200 מתומכי ישראל אשר הביעו את תמיכתם בישראל ובהתיישבות ביהודה ושומרון. באירועים דיבר עו"ד נתי רום מייסד ארגון "לב העולם", אשר באמצעות מצגת וסרטונים הציג למשתתפים את המצב בישראל, ביהודה ושומרון וכן את האתגרים בפניהם עומדת ישראל והיצרנים ביהודה ושומרון אל מול תנועות החרם וה-BDS.

בנוסף דיבר רום על הכספים הרבים הזורמים לארגוני הטרור וזאת באמצעות ארגונים אשר במסווה של ארגוני זכויות אדם מגייסים כספים ממדינות אירופה ומזרימים את הכספים לארגוני הטרור. רום קרא לפעילים לפעול כנגד המשך העברת כספים משוויץ לארגונים אלו.

את האירוע בבזל אבטחו בלשים מהמשטרה המקומית וזאת לאור חשש המשטרה כי פעילים מוסלמים ותומכי BDS יפגעו במהלך האירוע התקין, חששות שלשמחת המארגנים התבדו.

באולמות הכנסים הוצבו דוכנים ובהם מוצרים מיהודה ושומרון. חלק מהמשתתפים קנו מוצרים באופן חד פעמי וחלקם אף נרשמו לקבלת חבילות המוצרים באופן קבוע וזה באמצעות השרות שמספק ארגון 'לב העולם'.

״אנחנו שמחים להציג את הסיפור האמתי של המתיישבים ביהודה ושומרון לאנשים פה בשוויץ", אמר עו"ד רום, "כיום לתומכי ישראל בעולם יש את האפשרות לא רק לתמוך בנו בלב וברשתות החברתיות, יש להם את האפשרות להיות אקטיביים כנגד החרם ולתמוך באופן ישיר ביצרנים ובתושבי יהודה ושמרון. אנו מזמינים את כל מי שישראל ויהודה ושומרון חשובים לו להצטרף אלינו במאבק באנטישמים ובשונאי ישראל בעולם ע"י הפצת המוצרים האיכותיים והטובים מהלב של ישראל יהודה ושומרון".