פרסום ראשון: צה"ל העביר התלונה נגד דובר "שוברים שתיקה" לטיפול פרקליטות המדינה - 0404
+
פרסום ראשון: צה"ל העביר התלונה נגד דובר "שוברים שתיקה" לטיפול פרקליטות המדינה צילום מסך

פרסום ראשון: צה"ל העביר התלונה נגד דובר "שוברים שתיקה" לטיפול פרקליטות המדינה

פרסום ראשון: הפרקליטות הצבאית עירבה את פרקליטות המדינה והעבירה לידיה את התלונה נגד דובר "שוברים שתיקה".

כזכור, עו"ד אייל פלטק וחדשות 0404 פנו לפרקליט הצבאי הראשי ודרשו לפתוח בחקירה ולהעמיד לדין את דין יששכרוף, דובר "שוברים שתיקה", שטען כי בעת שירותי הצבאי בנח"ל, הכה מיוזמתו ערבי.

תחת הכותרת "פנייתך בעניין מעורבותו של סגן (מיל') דין יששכרוף באירוע אלימות", השיבה אילונה סבטני, ראש תחום עניינים מבצעים בפרקליטות הצבאית הראשית כי, "סגן (מיל') יששכרוף השתחרר זה מכבד מהשירות הצבאי. משכך, לרשויות האכיפה בצה"ל אין עוד סמכות לקבל החלטה בעניינו. לנוכח האמור, ובשים לב לטענות שהועלו בפנייתך ולסרטון אליו הפנת, פנייתך הועברה להמשך טיפול פרקליטות המדינה".

החלטת הפרקליטות הצבאית הראשית לפנות מיוזמתה עם פניית פלטק וחדשות 0404 ולעבירה לפרקליטות המדינה, מעידה כי בצה"ל רואים את הדברים בחומרה.

כזכור, חבריו למחלקה הבהירו כי יששכרוף משקר וממציא אירוע שמעולם לא התרחש.

מייסד חדשות 0404, בועז גולן: "חברי המחלקה שלו אומרים שהוא משקר, אבל דין ממשיך לספר סיפורים… אם הוא כזה גבר ואדם כה ערכי – כפי שמנסים אנשי שוברים שתיקה להציג עצמם, שיבקש לעמוד לדין בגין אלימות. רק לאחרונה, בגלל הקיצוניים מהשמאל, נשפטו חיילינו שהכו מחבל לאחר שתקף באגרוף את המ"פ. האירוע התרחש לפני חודשים רבים ובעקבות התלונה הם הועמדו לדין. כמו במקרה זה, גם עכשיו. אנחנו דורשים שיעמידו את יששכרוף לדין ובבית המשפט נשמע את האמת – שמן הסתם הוא המציא את כל האירוע. מי שפוגע בחיילינו – יימצא אותנו חזקים באגרוף ברזל מולו".

עו"ד אייל פלטק: "נעמוד כצוק איתן מול כל מי שמנסה לפגוע בחיילינו, לפגוע בפעילותם המבצעית ומשימות של צה"ל. אם יששכרוף הכה ללא כל צורך, עליו לעמוד לדין ולשלם את המחיר – בדיוק כפי שהם עושים לחיילי צה"ל. את האמת מ"הסיפור" הזה אנחנו רוצים לראות ולגלות דרך בית המשפט".