״להרגיש כמו כולם״: אלבום השירים המרגש לילדים בעלי מוגבלויות - עם ישראל פותח את הלב ומסייע (צפו) - 0404

״להרגיש כמו כולם״: אלבום השירים המרגש לילדים בעלי מוגבלויות – עם ישראל פותח את הלב ומסייע (צפו)

האלבום המונגש הראשון בישראל לילדים בעלי מוגבלויות – אחד מהפרויקטים החשובים ביותר יצא לדרך. עם ישראל פתח את הלב ומסייע, באמצעות הדסטארט. גם אתם יכולים לקחת חלק בפרויקט החשוב.

עו״ד חן רוטשילד, אמה של זהר הקטנה, סיפרה לבועז גולן בתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20: ״זהר מדהימה, היא בת שנתיים וחצי. היא לא עומדת ולא הולכת וזה הוביל אותי לחשוב איך אני עושה לה מצב רוח יותר טוב. התחלתי לשיר לה שירים, כי לפני שאני עורכת דין, אני אמא. השנה היא נכנסה לגן שיקומי. זו הפעם הראשונה שנתקלתי במוגבלויות פיזיות וקוגנטיביות אצל ילדים קטנים. זה שוק – ילדים שלא רואים, לא שומעים, ילדים שלא מדברים, ילדים שהם רגישים יותר מידי. המשותף של כולם הוא שהם אוהבים ששרים להם שירים״.

חן המשיכה וסיפרה: ״התחלתי לחפש שירים ולא מצאתי שום שיר שמדבר באופן ספציפי ונוגע בילדים עם מוגבלויות. כולם זה ״מי שטוב לו ושמח״, ״עוגה עוגה״ ו״לשבת לקום״. זה מעצבן. ילדים שלא יכולים לדבר פתאום מרימים יד כששואלים אותם: ״אהבת את השיר״ והם עונים שכן ואומרים: ״אהבתי את העמידון״, ״אהבתי את ההליכון״ – מילים שהן מילות מפתח אצלם – מילים שאני שותלת בשירים. למשל, יש שיר שמדבר על ילד עיוור שאומר: ״נכון אני לא רואה טוב כמו כולם, אבל אני שומע יותר טוב מכולם, ויש לי כלב שהוא אלוף העולם שלוקח אותי לכל מקום בעולם״. מהלימון עושים לימונדה״.

״זה בעצם הסיפור האישי שלי עם זהר. חברתי למפיק בשם דודי תמיר שהוא מדהים וכותב איתי חלק מהשירים. יחד אנחנו עושים הפקה של האלבום המונגש הראשון בישראל. לדיסק יקראו ״להרגיש כמו כולם״, סיפרה חן.

לתמיכה: להכנס דרך גוגל ולחפש ״להרגיש כמו כולם בהדסטארט.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com