בעקבות הביקורות: ליברמן יבחן מחדש סגירת הפנימייה הצבאית אור עציון - 0404
+
בעקבות הביקורות: ליברמן יבחן מחדש סגירת הפנימייה הצבאית אור עציון דוברות מוטי יוגב

בעקבות הביקורות: ליברמן יבחן מחדש סגירת הפנימייה הצבאית אור עציון

בעקבות הביקורות הרבות, החליט שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לבחון מחדש את החלטתו לסגור את הפנימייה הצבאית המפוארת, אור עציון.

במהלך דיון הבוקר (ב') בכנסת, אמר המשנה ליועץ המשפטי במשרד הביטחון כי, "ליברמן ייבחן מחדש את ההחלטה לסגור את הפנימייה הצבאית באור עציון". בתגובה לדברים, חברי הכנסת מחו כפיים.

הרב חיים דרוקמן ראש ישיבות בני עקיבא תקף קודם להודעה את החלטת משרד הבטחון ושר הבטחון ליברמן על סגירת הפנימייה: "מדובר בעוול. אני זועק נגד העוול. מילא כשהודיע לי אז שר הביטחון יעלון שהוחלט לסגור את הפנמיות הצבאיות בכלל אז לא היה לי מה לומר. עתה אני מגלה – לחילוניים כן.. לדתיים לא.. לא האמנתי שלכך נגיע.. באתי לזעוק נגד העוול".

אל"מ במיל' ח"כ מוטי יוגב: "לא יעלה על הדעת שמשרד הביטחון ינקוט במדיניות איפה ואיפה ויסגור את הפנימייה הצבאית אור עציון, פנימיה מפוארת ש 65% מבוגריה ממשיכים במסלול הקצונה. ההחלטה לבטל את סגירת הפנימיה הצבאית בחיפה היא מבורכת, אך אי קבלת החלטה זהה לגבי הפנימיה באור עציון, מפלה ומעוררת סימני שאלה.

הטענה שהעניין הוא תקציבי לא מחזיקה מים, שכן ועדת חוץ ובטחון מתבקשת לאשר 20 מ׳ ש״ח בשנה לחמש שנים עבור הריאלי בחיפה- סה״כ 100 מש״ח לחמש שנים ואילו עלות הפעלת הפנימייה הצבאית באור עציון היא 6 מ׳ ש״ח לשנה ולחמש שנים- סה״כ 30 מש״ח.

אני קורא למשרד הביטחון להתעשת ולקבל החלטה משווה ערכית ותקציבית ולהמשיך את פעילותן של שתי הפנימיות, כולל את הפנימייה הצבאית באור עציון שעלותה נמוכה יותר ותפוקותיה אינן פחותות מוו של אחותה בחיפה".

דוברות מוטי יוגב

דוברות מוטי יוגב