נתניהו על מנהרות חיזבאללה: "נעצים את מאמצי הנטרול" - 0404
נתניהו על מנהרות חיזבאללה: עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו על מנהרות חיזבאללה: "נעצים את מאמצי הנטרול"

ראש המממשלה בנימין נתניהו התייחס למבצע "מגן צפוני" במפגש הפסגה הטרילטרלי ישראל-יוון-קפריסין.

נתניהו: "זהו מפגש הפסגה החמישי בין המדינות שלנו, הידידות האישית בינינו מתחזקת ככל שההסכמים מתארכים ונהיים מפורטים יותר. קשרים אלה מבוססים לא רק על אינטרסים משותפים וקרבה גיאוגרפית, הם מבוססים על ערכים משותפים באזור נפיץ ואלים מאוד.

אנחנו חולקים היסטוריה ארוכה ותרבות עשירה. שלושתנו דמוקרטיות חיוניות שמוקירות פלורליזם, חירות ושלום; כוחות הטרור והקיצוניות הדתית מאיימים על כולנו. הברית בינינו היא עוגן של יציבות ושגשוג במזרח המזרח התיכון.

היום נמצא איתנו אורח מיוחד. נוכחותו של ידידנו היקר שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן במפגש הזה משקפת את תמיכת ארה"ב בשותפות הזאת, בפרויקטים שלנו ובערכים שלנו, ששותפים גם לארה"ב.

היום אישרנו מחדש את המחויבות שלנו לצינור ה-East-Med, הצינור התת ימי הארוך ביותר בעולם לייצוא גז ממזרח הים התיכון לאירופה, ודנו באספקטים חשובים של הפרויקט. בעוד מספר חודשים נחתום על ההסכם הזה באופן רשמי.

בעודנו מדברים על בניית צינור למטרות שגשוג, ישנם כוחות באזורנו שבונים מנהרות למטרות טרור. לפני מספר שבועות יצאה ישראל במבצע לחשוף ולנטרל מנהרות טרור החוצות את גבולנו הצפוני עם לבנון. את המנהרות הללו בנה חיזבאללה בתמיכה ישירה של איראן ובמימונה. רשת התוקפנות שטווה איראן במזרח התיכון, מטילה אימה גם על אירופה וגם על העולם כולו.

ישראל ממשיכה במבצע נגד מנהרות הטרור של חיזבאללה ותמשיך בו עד שתשיג את מטרתה. ברגעים אלו ממש אנחנו מפעילים אמצעים לנטרל את המנהרות הללו. נמשיך לפעול בסוריה כדי למנוע את ניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית נגד ישראל. לא נפחית את מאמצינו אלא נרחיב אותם. יש לנו תכנית התמחות מיוחדת ליזמים צעירים מיוון ומקפריסין שבאים להתמחות בחברות היי-טק ישראליות. אני מקווה לראות בשנים הקרובות יזמים צעירים רבים, וגם לא כל כך צעירים, משתי המדינות שבאים לישראל".

לאחר מכן מסרו הצהרות נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס, ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן. בהמשך סיירו המנהיגים בתערוכת חדשנות וסייבר בפארק קרסו למדע בבאר שבע. ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס וראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס חתמו על הצהרה טרילטרלית משותפת.

מהצד הישראלי חתמו על ההסכמים שר התקשורת איוב קרא, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, ראש מערך הסייבר הלאומי, יגאל אונא ומנהל השירות המטאורולוגי, ניר סתיו.

הסכמים טרילטרליים:
מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחום מניעת התקפות סייבר.
מזכר הבנות לחילופי מידע על רגולציה של ערים חכמות ובתים חכמים.

הסכמים בילטרליים ישראל-קפריסין:
מזכר הבנות לסיוע הדדי במניעת התקפות סייבר.
מזכר הבנות בנושא שיתוף פעולה בתחום טכני במטארולוגיה וחילופי מידע.
הצהרה משותפת על רצון הדדי להיכנס למשא ומתן על הסכם מסגרת בין הממשלות.

הסכם בילטרלי ישראל-יוון:
הסכם מסגרת לשיתוף פעולה בתחום הלווינים ויישומיהם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com