מאות בדואים חוסמים את כביש 40 - המשטרה המליצה לתושבי הסביבה "לחסוך נסיעות" - 0404
צילום: רגבים

מאות בדואים חוסמים את כביש 40 – המשטרה המליצה לתושבי הסביבה "לחסוך נסיעות"

מאות תושבים בדואים מפזורת ביר הדאג' שבנו באופן לא חוקי על אדמות מדינה וקרקעות בבעלות יהודית פרטית, חוסמים את צומת משאבי שדה בכביש 40 במחאה כנגד הרס מבנים בלתי חוקיים. חבר הכנסת טאלב אבו עראר מוביל את ההתפרעות וחסימת הכביש.

תושבים מהאיזור קיבלו כבר שלשום הודעה מהמשטרה, שידעה על הכוונה לחסום את הכביש, אך זו לא נערכה מראש למנוע את שיבוש מרקם החיים וההפרעה לנוסעי הדרך. בהודעה שנשלחה על ידי קצין בכיר במשטרה הומלץ לתושבים "לחסוך נסיעות ולא לעבור בצומת בשעות הללו, לטובת שמירה על מסלול החיים התקין ולטובת השגרה- שלא תפגע".

בתנועת רגבים שיגרו כבר אתמול מכתב בהול לשר ארדן ולניצב מוטי כהן, בדרישה למנוע את סגירת הכביש המתוכננת.

במכתב צויין, כי "מניעת תנועת כלי רכב במרחב ההפגנה מהווה פגיעה חמורה בחופש התנועה ומרקם החיים של תושבי האזור והנוסעים בצירים אלו".

במשטרה לא הגיבו לפניה הבהולה, ואף לא נערכו בהתאם. כרגע מצטבר באיזור הצומת מספר פקקי תנועה גדולים.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי, ״להפגנה הועמדו תנאי רשיון והיא נערכה כנדרש עפ"י חוק. עם ירידת המפגינים לכביש הוסבר להם כי בחסימתו יש והם מפרים את תנאי הרשיון.

בטרם הוכרז על התקהלות אסורה, המפגינים פינו את הכביש וההפגנה הסתיימה. משטרת ישראל תמשיך ותאפשר את חופש המחאה כל עוד היא עומדת בדרישות החוק״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com