השמיכה קצרה: "אין אפשרות לוותר על העלאת המס על הפחם - ללא העלאת מס אחר" - 0404
+
השמיכה קצרה: "אין אפשרות לוותר על העלאת המס על הפחם – ללא העלאת מס אחר"

השמיכה קצרה: "אין אפשרות לוותר על העלאת המס על הפחם – ללא העלאת מס אחר"

רק אתמול מיהר שר האוצר לפרסם בפוסט מפורט בפייסבוק על פעולתיו לבלימת ההתייקרויות, בין השאר במחירי החשמל אולם נראה כי השמחה הייתה מוקדמת. "אין אפשרות לוותר על העלאת המס על הפחם – ללא העלאת מס אחר", כך מודיעים בכירים בכירים באוצר שממהרים לצנן את ההתלהבות. השמיכה קצרה, ואם לוקחים מכאן צריך להשלים ממקום אחר, ומוסיפים כי הוויתור על ייקור הבלו "ייחתם רק עם צעד מאזן אחר".

"עדיין לא ברור באופן סופי איזה מס יעלה, אך כבר סוכם שהחתימה בעניין הוויתור על הבלו תיעשה במקביל למקור אחר שיימצא בתחום המסים", הסביר אחד מבכירי המשרד. לפי נתוני האוצר, הויתור על העלאת המס על הפחם יגרע הכנסות ממסים בסך של 330 מיליון שקלים ב-2019 ועוד 400 מיליון שקל ב-2020, ולזה יש למצוא תחליף.

כיסו של האוצר זהו כיסם של האזרחים ולכן לציבור זה לא באמת משנה אם הכסף ילקח דרך חשבון החשמל או בדרך אחרת, ומסביבתו של ראש הממשלה נמסר כי אין שום סיכוי שנתניהו יסכים להעלאת מסים. חוסר ההסכמה הזה רק מציף ביתר שאת את השאלה בדבר הגירעון בקופת האוצר.

נזכיר כי הממשלה מתמודדת כעת עם חריגה ביעד הגרעון שצפוי להסתיים סביב 3.7%-3.4%. ועל רקע הפזרנות של שר האוצר, לא ברור איך הוא מתכוון לסגור אותו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com