משטרת ישראל לציבור: היערכו בהתאם והימנעו מסיכון מיותר - שמרו על חייכם - 0404
משטרת ישראל לציבור: היערכו בהתאם והימנעו מסיכון מיותר – שמרו על חייכם

משטרת ישראל לציבור: היערכו בהתאם והימנעו מסיכון מיותר – שמרו על חייכם

בשל ההתראות כי מזג אוויר חורפי צפוי להיכנס לאזורנו כבר במהלך היום (רביעי), במשטרה שבים ומזכירים לציבור להיערך ולנהוג בזהירות תוך גילוי אחריות והימנעות מסכנות מיותרות. "אל תיכנסו לסיכונים שלא ניתן לדעת איך תצאו מהם, אם בכלל. הישמעו להנחיות ושמרו על חייכם", נמסר מהמשטרה.

החל מהיום ובמהלך הימים הקרובים, צפויה מערכת גשמים לשהות מעל אזורי מדינת ישראל, ביניהם אזור הדרום. המשטרה השלימה בימים אלו את היערכותה לתרחישי פגעי מזג האוויר הצפויים לפקוד את אזורינו, בין היתר נערכה המשטרה בשיתוף גורמי סיוע נוספים וכוחות החירום וההצלה למקרי שיטפונות, הצפות ופגיעה בתשתיות בערים השונות ובצירים הבין-עירוניים.

כמו בפעמים קודמות, שבה המשטרה וקוראת לציבור להיערך לתרחיש שכזה ולהגביר מוכנותם, מוכנות שכזו מפחיתה את הסיכוי לנזקים, משפרת את הביטחון האישי של התושבים, והחשוב מכל- מונעת פגיעות בנפש. "על כל אזרח לבדוק ולבחון את סביבת ביתו ולהיערך כמיטב יכולתו לתרחיש הצפה. יתרה מכך, חשוב כי יתאים את נהיגתו בכבישים לתנאי הדרך המושפעים רבות מהשלכות מזג האוויר" הוסיפו וציינו במשטרה.

נושא עליו ניתן במשטרה דגש עיקרי הנו נושא בטיחות בדרכים וצירי התנועה, בדגש בימים אלו ובשל מספרם הלא מועט של הנפגעים בתאונות הדרכים השנה. במשטרה פונים ומבקשים מציבור הנהגים לבדוק את רכבם עוד בטרם הגעת מזג האוויר הסוער לאזורינו וכמו כן לשנות ולהתאים את הרגלי הנהיגה בהתאם לתנאי הדרך.

כמו כן מזהירים במשטרה מפני הלהט בקרב אזרחים להגיע ולצפות בשיטפונות, בזרימת המים בנחלים ובמקומות נוספים. מקומות אלו מהווים סיכון רב אל מול איתני הטבע ולרוב קיימת סכנת חיים של ממש. חשוב כי כל אזרח ישמע להנחיות ולאזהרות, הן של שוטרי משטרת ישראל במחסומים שייפרסו בעת הצורך והן באמצעות כלי התקשורת והמדיות השונות.

במשטרה מזכירים כי לרשות הציבור פועל כל העת מוקד המידע של משטרת ישראל בטלפון 110

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com