הצעת החוק לגירוש משפחות מחבלים אושרה בקריאה טרומית - 0404
הצעת החוק לגירוש משפחות מחבלים אושרה בקריאה טרומית שלמה מור, חדשות 0404

הצעת החוק לגירוש משפחות מחבלים אושרה בקריאה טרומית

הצעת החוק לגירוש משפחות מחבלים אושרה בקריאה טרומית ברוב של 69 בעד מול 38 שהתנגדו. דברי 

ח"כ יוגב במהלך הצגת החוק: "חובתה הבסיסית של כל ממשלה בישראל, להגן על חיי אזרחיה. ההרתעה היא מאבני היסוד בביטחון ישראל כדרך לצמצום פיגועים להצלת חיים ולשמירה על החוק והסדר. הצד המתבקש בהצעת החוק הוכח כמרתיע, כמצמצם פיגועים ומציל חיים. לא מדובר בהצעת חוק פופוליסטית או טרום בחירות, אני עוסק בסוגיית ההרתעה מזה כ-25 שנה.

מלימודי במכללה לביטחון לאומי דרך היותי שנתיים מפקד חטיבת אפרים באוגדת יו"ש, עת ניהלנו דיונים – מה ירתיע את אותם רוצחים אכזריים מלבצע את זממם? מה ירתיע את בני משפחתם שיעצרו את המפגע הפוטנציאלי מלבצע את הפיגוע ואף יסגירו אותו לכוחות הביטחון? בכך הצלנו חיים. הסתמכנו בהצעה על התנגדות בג"ץ לגירוש ללבנון או לרצועת עזה בהיותן אישיות נפרדות מיו"ש.

על כן, ביקשנו חוק גירוש וצו תיחום למשפחת המחבל, לדוג': משפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע האכזרי בברקן תגורש משוויכה שבשומרון לדרום הר חברון. ערעור האב מפרנסתו, הרחקת האם מהחמולה המשפחתית והילדים- אחיי המחבל- יורחקו ממוסדות החינוך שלהם. זה כלי מרתיע ומוסרי שאין לי ספק שיצמצם פיגועים ויציל חיים.

הצעתינו נסמכת על המלצת שב"כ, רצופה לאורך כל השנים, שאמרו מניסיונם והערכתם, שגירוש מחבלים ובני משפחותיהם והרס בתי משפחות מחבלים – הם כלים מועילים בארגז ההרתעה של ישראל. זאת, לעומת עונש מוות, שהשב"כ מתנגד לו. זהו חוק מוסרי ממדרגה ראשונה שבא לתת כלי מרתיע בידי מערכת הביטחון ומדינת ישראל, כלי שנועד להציל חיים. אני קורא לחבריי, חברי הכנסת – גם באופוזיציה – לתמוך בחוק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com