נתניהו בוועידת העסקים: "עם החזק עושים בריתות, החלש לא שורד" - 0404
+
נתניהו בוועידת העסקים: "עם החזק עושים בריתות, החלש לא שורד" יונתן סינדל, פלאש 90

נתניהו בוועידת העסקים: "עם החזק עושים בריתות, החלש לא שורד"

 ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (רביעי) את וועידת העסקים של "גלובס" בירושלים. 

נתניהו: "הגעתי עכשיו ממרכז פרס. העברתי בשם כל אזרחי ישראל את הכבוד העצום שאנחנו רוכשים לרונה רמון. ההוד התנכ"י של הרוח, וזה אחד הדברים שמלכדים ועושים אותנו מה שאנחנו. שנתנו לנו כוחות להתגבר על מכשולים ששום עם לא התגבר עליהם בהיסטוריה.

אתמול אירחתי כאן את נשיא מולדובה, אמרתי לו שהמדינה שלו מאוד חשובה. אחד הדברים שהניעו את ישראל זה פרעות קישיניב שנתנו תנופה לדברים שאמר הרצל. ההיקף שלהם לא היה יחסית גדול אבל הם אימתו את הצורך של העם היהודי להתמודד עם הגורל שחיכה לו. בביקור ביד ושם אמרתי לו שכראש ממשלה קודם כל התפקיד שלי הוא לוודא שאין עוד יד ושם. רוב העמים העתיקים בהיסטריה נעלמו. יש כמה עמים עתיקים כמונו, הסינים ההודים והיהודים הם העמים והתרבויות העתיקים ביותר. אבל אנחנו הוגלנו מארצנו, ועמים אחרים שהוגלו נעלמו, התבוללו ונכחדו ואנחנו המקרה היחיד של עם שחזר ונגד כל חוקי ההיסטוריה הקים כאן משהו כביר, והאחריות שלי היא לוודא שהדבר הזה שהוחזר – נשמר.

כל הזמן שואלים לאן הוא מכוון – אני ורצה לדבר שלושים שנה קדימה, ואני רוצה שכולנו נגיע יחד. בחוויה הבסיסית שאנחנו עברנו ועמים אחרים עברו והאזור שלנו חווה בעוצמה אדירה, יש כלל אחד פשוט – החלש לא שורד. החזק שורד. ועם החזר עושים בריתות ועם החזק עושים שלום. ואם אתה חזק אתה יכול גם לקיים את השלום כי שלום זה דבר פריך. אני הקדשתי את זמני ומרצי בלהפוך את ישראל למדינה מאוד חזקה. ז'בוטינסקי, שאני מאוד מעריך אותו הניף דגל המדינה. אני מניף כמה דגלים – כמה עוצמות. העוצמה הראשונה והחיונית ביותר היא כמובן …עוצמה שבלעדיה אתה לא חי.

בלי עצמה צבאית פשוט ישחטו אותך! בלי כלכלה עם כלכלה… פשוט יכבשו אותך. אין ברירה, צריך עצמה צבאית – אבל אין ברירה הדברים האלה עולים הרבה כסף וצריך עצמה כלכלית. כי מי ישלם בשביל זה? מה זאת אומרת? אמריקה תשלם. סידרתי עם אובמה קרוב ל-40 מיליארד דולר תוספת וזה עדיין רק 12% מההוצאה שלנו. 88% צריך לבוא מאיתנו. אז אין בעיה נטיל מיסים ונקבל את הכסף".