השר שטייניץ ביקר בנשר - יקודמו תוכניות הרכבל וההכרזה על המחצבות כנטושות - 0404
+
השר שטייניץ ביקר בנשר – יקודמו תוכניות הרכבל וההכרזה על המחצבות כנטושות איל לרמן, דוברות עיריית נשר

השר שטייניץ ביקר בנשר – יקודמו תוכניות הרכבל וההכרזה על המחצבות כנטושות

שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, יובל שטייניץ, נפגש עם ראש העיר, אבי בינמו, עם סגניו וחברי מועצת העיר והבטיח לסייע לעיר ותושביה. השר שטייניץ אמר כי יסייע לעיריית נשר להכריז על המחצבות בעיר כנטושות ובכך לאפשר את המשך פיתוחה העתידי של נשר.

שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, ח"כ יובל שטייניץ, ביקר בשבוע שעבר בעיר בנשר וקיים פגישת עבודה עם ראש העיר נשר, אבי בינמו. בין השאר השתתף השר שטייניץ בטקס העירוני לציון 72 שנה לניצחון בעלות הברית על הנאצים שהתקיים במוזיאון הווטרנים, בשכונת בן-דור.

ביקורו של השר שטייניץ כלל סקירה מקיפה על הפרויקטים השונים בנשר, בתחומי הנדל"ן והתשתיות ביניהם: הקמת 5,000 יחידות דיור לצד שטחי מסחר בשטח של "כלל תעשיות" והקמת שכונת מגורים נוספת במקום בו נמצאת כיום מחצבת "מחצבי אבן". עוד הוצגו  לשר פרויקטים בתחומי התחבורה, ביניהם: הקמת תחנת הרכבת בעיר וקו המטרונית.

בביקור לקחו חלק גם: מ"מ ראש העיר, יחיאל אדרי, סגן ראש העיר, משיח עמר, סגנית ראש העיר, נעמי כספי, חברי מועצת העיר: בוריס אייזנברג, ויו"ר רשת המתנסים נשר, חגי טנדלר.

בינמו, סקר בפני השר שטייניץ את הפרויקטים הרבים שמקדמת העירייה ואמר: "נשר טובה למשפחות הצעירות. בנשר כל התלמידים יוצאים למסע ללימוד השואה בפולין כאשר עיריית נשר היא הרשות המקומית היחידה בארץ שמממנת מחצית מעלות הנסיעה. מזה שלוש שנים שמחירי הצהרונים בנשר הם הנמוכים ביותר בישראל ובכל גני הילדים לומדים שחמט. ההשקעה נטו בתושב בחינוך בעיר נשר נמצאת במקום ה-1 בצפון וה-3 בארץ לפי מחקר של חברת צ'מנסקי בן-שחר. על פי נתונים סטטיסטיים עדכניים, 84% מתושבי נשר מרוצים מתפקודה של העירייה. המלגות שעיריית נשר מעניקה הן מהגבוהות בארץ – מלגות לפעוטות במעונות יום מגיל אפס עד 3, מלגות לסטודנטים, "אוניברסיטה בעם" ומלגות בשיתוף עם קרן אייסף. לכן זוגות צעירים ומשפחות רבות בוחרות לגור בנשר".

השר שטייניץ, אמר כי בכוונתו לסייע לעיר נשר ולתושביה, בין היתר, בקידום תכנית הרכבל התחבורתי מלב המפרץ לאוניברסיטה ולטכניון וכן ובהתאם לבקשת ראש העיר, לקדם את ההכרזה על המחצבות בנשר כנטושות ובכך לאפשר לעירייה לקבל תקציבים נוספים שיאפשרו את המשך פיתוחה של העיר.