כחלון מוריד מכסים לאסם, באסם מקפיאים את ההתייקרות - 0404
כחלון מוריד מכסים לאסם, באסם מקפיאים את ההתייקרות 0404

כחלון מוריד מכסים לאסם, באסם מקפיאים את ההתייקרות

אסם מקפיאה את העלאת המחירים בעקבות פגישה לילית עם כחלון. אסם ספגה לא מעט ביקורת ציבורית אחרי שהודיעה בשבוע שעבר על העלאת מחירי שליש ממוצריה בשיעור של עד 4.5%. נוכח הביקורת הציבורית העזה והחרם שהוכרז על מוצריה, הוחלט בחברה להקפיא בינתיים את העלאת המחירים.

ההחלטה על ביטול ההתייקרויות התקבלה לאחר פגישה שהתקיימה אמש (שלישי), בין מנכ"ל אסם אבי בן אסייג ויו"ר אסם דן פרופר עם שר האוצר משה כחלון. בפגישה מסר שר האוצר כי הוא בוחן ביטול מכסים על שורה של חומרי גלם המשמשים את אסם לייצור בישראל. בעקבות זאת, החליטה הנהלת אסם לדחות בשלב זה את עליית המחירים הצפויה.

את ההעלאה נמקה החברה בכך שבמשך 6 השנים האחרונות טיפסו מחירי התשומות באופן שאינו מאפשר את מדיניות הספיגה בה נקטה באותה תקופה. עד עכשיו המחירים לא עלו בגלל התייעלות עמוקה בחברה אך החברה לא תעמוד בכך יותר, כך אומרים באוסם.

השכר הממוצע במשק עלה ב-17% ושכר המינימום עלה בכ-27%. וב-2018 התייקרו חומרי גלם ,חומרי אריזה ושירותים בשיעורים שנעים בין 3%-10%. בין היתר עלו מחירי קמח, דגנים, חמאת בוטנים, חומרי אריזה וכן עלו מחירי החשמל והארנונה.

צירוף של האירועים הללו במשק, הובילו חברות רבות ובהן סוגת, מלח הארץ, טונה ריו מרה, ויסוצקי ועוד להעלות מחירים. לאחרונה הצטרפו חברות המשקאות השולטות בשוק: קוקה קולה, טמפו ויפאורה עם העלאת מחירים של המשקאות הקלים והבירה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com