תביעה נגד אספן-גרופ: נמנעה מרישום זכויות בעלי דירות בנכס שנים רבות - 0404
+
תביעה נגד אספן-גרופ: נמנעה מרישום זכויות בעלי דירות בנכס שנים רבות איחוד הצלה

תביעה נגד אספן-גרופ: נמנעה מרישום זכויות בעלי דירות בנכס שנים רבות

תביעה נגד אספן-גרופ: נמנעה מרישום זכויות בעלי דירות בנכס שנים רבות. פרקליטת התובעים: פוטנציאל פיצוי בעשרות מיליוני שקלים.

בחוזה שנחתם בין רוכשי דירה בקומפלקס מגורים רחב ידיים בראשון לציון – לבין החברה הציבורית 'אספן-גרופ' – צוין כי החברה מתחייבת לרשום את זכויותיהם בנכס – עד 12 חודשים מהמועד בו הדבר יתאפשר. בנוסף חויבו בעלי הדירות בתשלום של 1.5% מערך הדירה – לצורך הוצאות משפטיות בגין הרישום, וכן חתמו על סעיף המחייב אותם לפצות את החברה בערך של 10% משווי הדירה על הפרה יסודית של החוזה.

לדברי עוה"ד מיכל נבון, המייצגת את בעלי הדירה  – עד היום, כ-6 שנים לאחר מתן האפשרות לרשום הנכסים בטאבו – לא ביצעה 'אספן-גרופ' את הרישום – ובשל כך נגרם לכל בעל נכס בקומפלקס נזק המוערך בין 150-250 אלף שקלים – בשל ירידת ערך.

לדברי עוה"ד נבון, מדובר בהפרה יסודית של הסכם המכר מצד 'אספן-גרופ'  – ועל כן עליה לפצות את הרוכשים בפיצוי דומה לזה שהיא עצמה דרשה מהם – בערך של 10% משווי הנכס.

לטענת עוה"ד נבון, הועדה המקומית בעיריית ראשון לציון הערימה קשיים רבים על בעלי הנכסים, בניסיונותיהם לרשום את הנכסים כחוק – לאחר שהפרצלציה במתחם בוצעה. לטענתה, בקומפלקס הדירות בו נמצא הנכס, המשתרע על 9 בניינים – קיימות עשרות דירות אשר מצבן דומה.

אם תביעתם של בעלי הנכס תתקבל – עשויות להיות מוגשות עשרות תביעות דומות נגד 'אספן-גרופ'–  העלולות להסתכם בפיצויים בלמעלה מעשרה מיליון שקלים. התביעה נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב.