השכרת רכב בירושלים: כך תעשו את זה נכון - 0404
השכרת רכב בירושלים: כך תעשו את זה נכון Pixabay

השכרת רכב בירושלים: כך תעשו את זה נכון

ירושלים היא בירתה המקודשת של ישראל וללא ספק מוכתרת על-ידי רבים מאנשי העולם כאחת הערים המיוחדות בתבל. היא מושכת אליה אנשים רבים מתרבויות שונות, ומהווה מוקד תיירות תוסס הן עבור תיירים מחו"ל והן עבור מבקרים מרחבי הארץ. בירושלים שוכנים יחדיו המקומות הקדושים לנוצרים, מוסלמים ויהודים. בעיר זו שוכנים כנסת ישראל, בית ראש הממשלה, בית המשפט העליון בית הנשיא ובתים חשובים נוספים.

ירושלים כוללת תערובת קסומה של נופים מרהיבים, מוזיאונים מרתקים ואתרים היסטוריים לצד מסעדות ייחודיות, בתי קפה שוקקים, שווקים אקזוטיים וססגוניים ועוד. הדעות חלוקות לגבי הצורך לשכור רכב בירושלים, אולם ישנם כאלו האומרים שעקב גודלה של העיר והמספר הגדול של אתרים אטרקטיביים הראויים לביקור, כדאי לשכור רכב בירושלים – שכן מדובר בפתרון יעיל ונוח להתניידות בה.

בין אם מדובר בקבוצת חברים גדולה או במשפחה, המצריכים רכב גדול, ובין אם מדובר בזוג או במשפחה קטנה – הרי שכל האפשרויות להשכרת רכב בירושלים זמינות עבור כל מי שחפץ וכך (ויש ברשותו רישיון נהיגה בתוקף); ניתן למצוא רכבים גדולים וקטנים, בעלי תיבת הילוכים ידנית או אוטומטית, ועוד – על פי צרכי הנהג והנוסעים. בירושלים תוכלו למצוא סניפים רבים של חברות להשכרת רכב – בעיקר במרכז העיר, אך גם באזורים אחרים שלה.

מסתבר שיש מספר הולך וגדל של אנשים שמבינים את הפוטנציאל העסקי הטמון בהשכרת רכב בירושלים ובישראל בכלל. מדוע להיות בעליו של רכב ולהתעסק בדברים שאף אחד לא באמת מעוניין לעסוק בהם, כגון – רכישה, טיפול, החזקה ביטוחים ועוד. מדובר בנושא הדורש השקעה רבה של משאבים. באופן זה ישנם יותר ויותר לקוחות הדורשים לשכור רכב עבור צרכים שונים – הובלה, שירות לקוחות, טיולי משפחה וצרכים נוספים (למשל, עבור אירועים מיוחדים).

שוק השכרת רכב בירושלים ובישראל הולך ומתפתח באופן מרשים במהלך השנים האחרונות, כאשר שירותיהן של חברות שונות של השכרת רכב בימינו אינם נופלים בדבר מחברות בינלאומיות להשכרת רכב. ישנן סיבות רבות להשכרת רכב בישראל – כולל היכולת ליהנות מאפשרויות לטייל ברכב המותאם לאירועים מיוחדים, לשכור רכב לטיולים ולאירועים משפחתיים ייחודיים ועוד. השכרת רכב מאפשרת לרבים מאיתנו להימנע מהתסכול הרב שיכול לנבוע מהחזקת רכב פרטי ובכך לחסוך עלויות גבוהות של טיפול והחזקה.

דברים שכדאי לדעת אודות תנאי השכרת רכב בירושלים

גיל וניסיון. רוב חברות ההשכרה בישראל דורשות גיל מינימאלי העומד על 21 שנים ולעתים גם 24 שנים. בנוסף, ישנן חברו השכרה הדורשות תוספת תשלום ואף תנאי ביטוח מקדימים. ישנן חברות הדורשות גם ניסיון מינימאלי, ומעדיפות להגביל את השכרת הרכב לנהגים המחזיקים ברישיון נהיגה משך שנה אחת לפחות.

ביצוע השכרת רכב בירושלים

השכרת הרכב תתבצע למעשה על-ידי תשלום מצדו של שוכר הרכב – שיבוצע לרוב בכרטיס אשראי, תוך הצגת תעודה מזהה, וכמובן – רישיון נהיגה בתוקף. במקרים מיוחדים על שוכר הרכב להיות גם מי שמשלם. בתוספת תשלום, ניתן להרחיב את זכות הנהיגה ברכב, בתנאי שגם הנהגים הנוספים עומדים בדרישות בהן נדרש לעמוד גם הנהג הראשי.

השכרת רכב בירושלים – משך הזמן

בעוד שבימים עברו הזמן המינימאלי להשכרת רכב היה יממה (24 שעות), גם אם שוכר הרכב נזקק לרכב לשעות ספורות בלבד, הרי שבימינו ישנן חברות המציעות שירותי השכרת רכב למשכי זמן קצרים או בהגבלת קילומטרים. אולם גם כאן, אי עמידה בתנאי השכרה שנקבעו מראש תגרור עלויות נוספות.

החזרת הרכב

מרבית חברות ההשכרה בארץ "יעלימו עין" אם תחזירו את הרכב דקות אחדות לאחר הזמן שנקבע, אולם איחור בן שעה ומעלה עשוי לאלץ אתכם לשלם יותר כסף – ייתכן שעבור יום נוסף.

הכתבה באדיבות אתר:  פאמיליטור 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com