ראש מועצת שומרון בישיבת הבית היהודי: "הדם של התושבים שלנו הופקר. הממשלה טובה אבל מפשלת" - 0404
ראש מועצת שומרון בישיבת הבית היהודי: רועי חדי

ראש מועצת שומרון בישיבת הבית היהודי: "הדם של התושבים שלנו הופקר. הממשלה טובה אבל מפשלת"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, השתתף היום (שני), יחד עם שאר ראשי המועצות ביו"ש, בישיבת סיעת הבית היהודי שהתקיימה בעפרה.

דגן הציג בפני חברי הסיעה את האתגרים הביטחוניים והדרישות של הרשויות ביו"ש מהממשלה ואמר: "אני אמנם לא מהבית היהודי. אני ליכודניק גאה ומתכוון להמשיך להיות חבר בליכוד. אבל אני הגעתי לכאן כדי לצעוק את הצעקה של התושבים שלנו.

אנחנו לפני מספר ימים קברנו תינוק בן 3 ימים מאלון מורה. בעוד כולנו מאלון ומהשומרון היינו המומים וכואבים היה כאן עוד פיגוע בצומת. ואנחנו מרגישים כפשוטו שהדם של התושבים שלנו הופקר. יש המון דיבורים. יש המון מחזורים של הבטחות.

יש תגבור כוחות ביהודה ושומרון. מתגברים לכמה ימים ולוקחים את הכוחות שוב. מדובר בחיי אדם. ואנחנו זועקים ומבקשים שאתם תצעקו איתנו. כי הממשלה היא ממשלה טובה, אבל היא מפשלת.

נקודה ראשונה, יש היום קיצוץ מטורף במרכיבי ביטחון. גרעון של 400 מליון שקלים במרכיבי ביטחון ביהודה ושומרון. מדובר בחוסר שמי שהגדיר אותו הוא הצבא עצמו. יש כאן בעיה שיש לנו יישובים מופקרים. יש יישובים שאין להם בכלל מרכיבי הגנה או שיש להם חלקי.

דבר שני, גם אם מגיע כסף, המנהל האזרחי תוקע תכנון. לפעמים לוקח שנים עד שדברים מאושרים ובמקרה הטוב לוקח חודשים. דבר שלישי, יש קיצוץ ענק בסדר הכוחות. כנראה יש גורמים במשרד הביטחון שחושבים שהגיע השלום האוטופי ליו"ש. צריך לדעת – כל החטיבות ביו"ש קוצצו – חלקן בחצי. וב-2019 מתוכנן קיצוץ של 70 תקנים להגנת יישובים.

ודבר אחרון, הממשלה הזו היא ממשלה לאומית. אנחנו מצפים מכם וכמובן מהליכוד שיקום יישוב חדש ליד אלון מורה לזכר עמיעד-ישראל התינוק שנרצח. אנחנו לא מביאים את ההרתעה הנדרשת. מה שירתיע את המחבלים זו בנייה של יישובים חדשים על כל נרצח. כי המטרה שלהם היא להרחיק אותנו מכאן. ואנחנו כתשובה צריכים להעמיק שורש".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com