3 חשודים נעצרו בחשד להחזקה וסחר בבעלי חיים מוגנים בשווי של למעלה ממיליון שקלים - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

3 חשודים נעצרו בחשד להחזקה וסחר בבעלי חיים מוגנים בשווי של למעלה ממיליון שקלים

פעילויות משותפות של שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל, פקחי רשות הטבע והגנים ורשות המיסים הביאו לתפיסת שלושה חשודים בגין החזקה וסחר בבעלי חיים מוגנים המוערכים בשווי של למעלה ממיליון שקלים.

השבוע, פקחי רשות הטבע והגנים ושוטרי משמר הגבול פשטו על בית במרכז הארץ בחשד לסחר והחזקה לא חוקית של בעלי חיים מוגנים.

הכוחות הבחינו בכלוב גדול ובתוכו מגוון עופות מסוגים נדירים: 12 עופות מסוג הורנביל, 3 ברווזי צהוב-מצב, 2 ברווזי חד-זנב ועגור חן.

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

העופות המוגנים הינם נדירים מסוגם ומוערכים בשווי כולל של כמיליון שקלים. בעל הבית, החשוד בסחר והחזקת העופות המוגנים, הועבר יחד עם בעלי החיים, לחקירה ברשות הטבע והגנים.

בפעילות נוספת, אותה ביצעו השבוע רשות הטבע והגנים, מג"ב ורשות המיסים, הופעלו כוחות סמויים ונתפסו 2 חשודים בהברחת ציפורים מוגנות בכלובים בנתב"ג.

בבדיקה התגלו כ-25 ציפורים מסוג "מוטציות קקריקים", שעל פי החשד הגיעו לתחומי ישראל מבלגיה. הציפורים הוברחו בתנאים קשים וחלקן נמצאו מתות. השווי המוערך של הציפורים כ-300 אלף שקלים. 2 החשודים, תושבי עכו בשנות ה-50 לחייהם, הועברו לטיפול רשות הטבע והגנים. אחד מהחשודים אף קיבל קנס מרשות המיסים בשווי של 104 אלף ש"ח.

רשות הטבע והגנים

יתיר שמיר, מנהל האגף לחי והצומח ברשות הטבע והגנים: "מדינת ישראל חתומה על אמנה שתפקידה לשמור על מינים הנמצאים בסכנת הכחדה. האמנה קובעת מינים המותרים ואסורים בסחר. הרשות פועלת ברמה המקומית וברמה הבינלאומית לשמירה על חיות הבר ועל המגוון האקולוגי, תוך תיאום בינלאומי עם מדינות השונות החתומות על האמנה. הקמת יחידת המודיעין מהווה מרכיב חשוב בקידום אכיפת החוק ושמירה על חיות הבר".

במשמר הגבול מציינים כי ימשיכו את שיתופי הפעולה הרבים שנעשים יחד עם רשות הטבע והגנים. שיתופי הפעולה כוללים בתוכם בין היתר מעטפת מודיעינית משותפת המביאה לתפיסת העבריינים ומגנה על שלום בעלי החיים והציבור. (צילום הסרטון והתמונה הראשית: דוברות המשטרה). 

רשות הטבע והגנים