בנט בגבעת אסף: "נמשיך לקדם את חוק גירוש משפחות מחבלים - שיחזרו לפחד" (צפו) - 0404
צילום: שלמה מור, 0404

בנט בגבעת אסף: "נמשיך לקדם את חוק גירוש משפחות מחבלים – שיחזרו לפחד" (צפו)

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, נשא דברים בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי שנערכה היום ביישוב גבעת אסף, בו נרצחו שני לוחמי צה"ל ונפצע לוחם נוסף, שעדיין נלחם על חייו בבית החולים.

בנט: "לפני מספר ימים, בטרמפיאדה שליד היישוב כאן בגבעת אסף, מחבל בתעוזה רבה, רצח שני לוחמים והלוחם השלישי כרגע נאבק על חייו. כולנו מתפללים לשלומו. ביהודה ושומרון חיים כחצי מיליון ישראלים, יש להם זכות לחיים ולאיכות חיים כמו לכל אזרח במדינת ישראל. דין יהודה ושומרון כדין תל אביב, ולכן צריך לפעול.

אתמול העברנו שני חוקים שעוסקים הן בחיים והן באיכות החיים: הראשון – חוק גירוש משפחות מחבלים, כדי שמחבלים יחזרו לפחד. למחבלים היום משתלם להרוג יהודים – הם זוכים באקזיט של עשרת אלפים שקלים, ואולי הורסים להם את הבית, בעצלתיים. לא מגרשים את המשפחות.

זאת עסקת חבילה נהדרת. את זה אנחנו רוצים לשנות – שלמחבל לא יהיה כדאי. על זה המאבק שלנו. על זה השקענו אתמול שעות ארוכות במערכה לקדם את החוק. החוק עבר בוועדת השרים לחקיקה אבל זה לא מספיק. אני שומע שיש רצון לעכב את החוק בתהליכי החקיקה, אנחנו נקדם את זה.

השני – חוק מרקם חיים. החוק שמאפשר לרבבות תושבים כאן שמשרתים במילואים, משלמים מיסים, אזרחים טובים ונורמטיביים במדינת ישראל, בסך הכל לקבל את אותם שירותים – גן ילדים, מעון, חשמל, מים – כמו כל אזרח ישראלי. דבר שבמשך שנים לא קיים. גם את החוק הזה אנחנו נקדם במרץ.

אבל זה לא מספיק. הדרך הציונית לאורך כל השנים הייתה שכשהרגו יהודים, הקמנו יישובים. בקריית שמונה, דרך מעלה החמישה, תמיד הקמנו עוד יישובים במדינת ישראל. אנחנו צריכים כאן, בגבעת אסף, לחזק את ההתיישבות. ישבנו עם התושבים, סיכמנו על הכיוונים ואנחנו נביא את זה לראש הממשלה ושר הביטחון בימים הקרובים". (צילום: שלמה מור, חדשות 0404).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com