ראש מועצת בית אל למח"ט בנימין: אם תפתח את 'חסם פוקוס' - נסגור אותו בגופנו" - 0404
ראש מועצת בית אל למח

ראש מועצת בית אל למח"ט בנימין: אם תפתח את 'חסם פוקוס' – נסגור אותו בגופנו"

ראש מועצת בית-אל שי אלון הודיע למח"ט בנימין אל"מ שרון אסמן כי אם ייפתח 'חסם פוקוס' המוביל מאל בירה לציר 60, הוא יגיע יחד עם התושבים לחסום את הציר בגופו.

'חסם פוקוס' שהיה סגור שנים רבות ונפתח לפני כשנתיים, מאפשר מעבר רכבים ערביים מכביש מרמאללה ומאל בירה לציר 60. אותו כביש משמש גם את תושבי בית-אל בכל נסיעה שלהם מחוץ ליישוב. כביש זה מאפשר מעבר מהיר של ערבים לתוככי שטחי A ודרכו נמלטו המחבלים מהפיגועים האחרונים.

"נוצר מצב בלתי נתפס שהצבא החליט להקל על הערבים ולאפשר להם תנועה חופשית יותר והם בתמורה הופכים אותו לציר של מחבלים", אמר שי אלון, "איך אני יכול להבטיח היום לתושבים נסיעה בטוחה כשהרכבים הצמודים אליהם מגיעים מרמאללה ויכולים להימלט לרמאללה מבלי ששום גורם בטחוני לא יכול לעוצרם? אני כראש מועצה ערב לביטחונם.

ביום ראשון בבוקר כשגיליתי שהחסם פתוח התקשרתי למח"ט והודעתי לו שאני הולך לחסום את הציר בגופי. הוא אכן חסם בינתיים את המעבר אבל אמר שזה יהיה תקף רק ל-48 שעות. מאחר וזה המצב אז תושבי בית אל יבואו מחר להחליף את הצבא וידאגו בעצמם לחסום מעבר רכבים ערבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com