החלטת שר הכלכלה: היטל ההיצף על המלט ירד לשיעור מינימלי - 0404
החלטת שר הכלכלה: היטל ההיצף על המלט ירד לשיעור מינימלי

החלטת שר הכלכלה: היטל ההיצף על המלט ירד לשיעור מינימלי

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, החליט להטיל היטל היצף בשיעור מינימלי של 0.25% בלבד, על יבוא מלט מטורקיה ומיוון וזאת לתקופה של 30 חודשים, ובמקביל הנחה את הממונה על היטלי סחר במשרד הכלכלה והתעשייה לעקוב אחר מצבה של התעשייה המקומית, מחירי המלט בשוק, התפתחות היקפי היבוא ושוק המלט בכלל, על מנת לבחון הצורך בהעלאת שיעור ההיטל, בין השאר בשל עליית היקף היבוא מעל 50% מכלל המלט בשוק.

כמו כן, מצפה השר כי נשר תעמוד בהתחייבותה לוועדה המייעצת להיטלי סחר ואמצעי הגנה, להימנע מעליית מחירים במשך תקופת ההיטל.

ממשרד הכלכלה נמסר: "נמשיך לעודד את התחרות בענף המלט לצד הגנה על התעשייה הישראלית, תוך שמירה על עצמאות ייצור מלט בשוק המקומי".

שיעור יבוא המלט, אשר עמד בשנת 2017 על כ-33% משוק המלט, מהווה תחרות לתעשיית המלט המקומית, בראשה עומדת חברת "נשר" ואולם רף ייבוא העולה על 50% עשויי להוות איום על קיום תעשיית המלט הישראלית.

במשרד הכלכלה טוענים כי קיימת חשיבות אסטרטגית בשמירה על קיומה של תעשיית מלט מקומית תחרותית וברת קיימא, ולצד הפחתת המחירים המבורכת וקידום התחרות בענף המלט אשר מביא עמו היבוא, קיימת למדינת ישראל חשיבות בהגנה על היצרנים המקומיים.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com