המשטרה חשפה ארגון פשיעה שניהל רשת של סחר בבני אדם, סרסרות והלבנת הון - 0404
+
המשטרה חשפה ארגון פשיעה שניהל רשת של סחר בבני אדם, סרסרות והלבנת הון דוברות המשטרה

המשטרה חשפה ארגון פשיעה שניהל רשת של סחר בבני אדם, סרסרות והלבנת הון

הותר לפרסום: המשטרה חשפה ארגון פשיעה ובראשו שני חשודים עיקריים, הפעל בחיפה והביא לארץ נשים ממזרח אירופה במטרה לסחור בהן כשפחות מין. החשודים הלבינו כספים רבים שהרוויחו מהארגון.

היום, (שני) הוגש בבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד שני החשודים.

הגשת כתב האישום באה בתום מספר חודשים של חקירה סמויה וגלויה שבוצעה על ידי היחידה המרכזית במחוז חוף ובמהלכה גובשה תשתית ראייתית כנגד העומדים בראש הארגון.

עם המעבר לשלב הגלוי לפני כחודש, המשטרה עצרה את שני החשודים המרכזיים (תושבי חיפה בשנות ה-30 לחייהם), אשר עומדים על פי החשד בראש ארגון הפשיעה.

בהמשך החקירה נחקרו עשרות חשודים ומעורבים בגין מעורבותם בתשתית הארגונית, בתהליך הסחר בבני אדם, בסרסרות באותן נשים שהפכו עם נחיתתן בארץ לשפחות מין ובהלבנת הון מרווחי הארגון.

מהחקירה עולה כי הארגון הפעיל רשת אשר איתרה נשים ממזרח אירופה, הכניסן לארץ באמתלות שונות כגון תיירות / ביקור קרובים וסחרה בהן במטרה כשפחות מין. עוד עולה כי בארץ פעל מוקד במשך 24 שעות ביממה, זאת במטרה לספק שרותי מין ללקוחות. הארגון דאג לפרסם את שרותיו ללקוחות באינטרנט ובדרכים נוספות.

כאשר לקוח היה מעוניין בקבלת שירותי מין, הוא התקשר למוקד, קיבל סיסמא אשר באמצעותה נכנס לאתר שהכיל את תמונות הנשים לבחירתו, והתשלום חושב על פי שעה ומרחק הנסיעה מחיפה.